کد خبر: 687784
تاریخ انتشار :

کشته شدن بیش از ۱۰۰ تروریست در ادلب سوریه

وزارت دفاع سوریه خبر داد که با همکاری نیروهای هوافضای روسیه، ارتش سوریه موفق شده است عملیاتهای موفقی در ادلب انجام دهد که در پی آن، بیش از صد تروریست کشته شدند.

کشته شدن بیش از ۱۰۰ تروریست در ادلب سوریه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، وزارت دفاع سوریه روز شنبه خبر داد که نیروهای ارتش این کشور با همکاری نیروهای هوافضای روسیه در جنوب استان ادلب (شمال سوریه) عملیات گسترده‌ای علیه تروریستها انجام داده‌اند.

روزنامه الوطن به نقل از وزارت دفاع سوریه گزارش داد، در راستای ادامه حملات گروههای تروریستی -تحت حمایت کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی- به روستاها، شهرها و مواضع ارتش سوریه در استانهای ادلب و حماه ، طی چند روز عملیاتهای زیادی در این مناطق صورت گرفت.

این نهاد سوری خبر داد، نیروهای مسلح سوریه پس عملیاتهای شناسایی و رصد مستمر مواضع تروریستها، مواضع و مقرهای تروریستها را هدف قرار دادند که در جریان آن، چندین انبار مهمات و سلاح منهدم شد.

وزارت دفاع سوریه همچنین گفت که در جریان این عملیات، علاوه بر انهدام سکوهای پرتاب راکت و تجهیزات نظامی تروریستها، ۱۱۱ تروریست از جمله چند سرکرده کشته شدند که بیشتر آنان وابسته به گروههای تروریستی انصار التوحید و القاعده بودند. در این عملیات بیش از هشتاد تروریست هم زخمی شدند.

نیروهای ارتش سوریه چهارم شهریور ماه جاری در محورهای جنوبی استان ادلب با عناصر گروه تروریستی القاعده درگیر شدند.این درگیریها در محور شهرک «الملاجه» واقع در جبل الزوایه (جنوب ادلب) بود.

منابع محلی خبر دادند که تروریستها همچنین به شهرک الفطیره حمله کردند. تروریستهای احرار الشام هم در محور شهرک «حزارین» در جنوب ادلب به مواضع ارتش سوریه حمله کردند که با ایستادگی نیروهای سوری، مجبور به عقب‌نشینی شدند.

ارتش سوریه همچنین در الفطیره و «سفوهن» به مسیرهای امدادرسانی تروریستها حمله کردند. در الملاجه و حزارین اما درگیریها به صورت پراکنده در جریان است. ارتش سوریه هم عملیات گسترده پاکسازی را در این مناطق آغاز کرده است.

چند روز پیش، مرکز مصالحه روسیه خبر داد که در جریان حملات هوایی به مقرهای تروریستهای تحریر الشام در یکی از روستاهای ادلب، ۱۷ تروریست کشته شدند. این مرکز از تروریستها خواست که از بمباران مواضع ارتش سوریه و زیرساختی شهری دست بردارند.

وزارت دفاع سوریه هم هفتم تیر ماه در بیانیه‌ای از پاسخ به حملات گروه‌های تروریستی علیه غیرنظامیان در حومه «حماة» خبر داد. تروریست‌های «جبهه النصره»، صبح همان روز شهرک «جورین» در حومه «حماه» سوریه را هدف خمپاره قرار دادند و بلافاصله پرواز جنگنده‌ها و هواپیماهای شناسایی بر فراز ادلب و حومه آن و حومه شمالی حلب آغاز شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما