کد خبر: 689098
تاریخ انتشار :

انصار الله خواستار تامین حقوق کامل ملت یمن در مذاکرات صلح شد

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی که شامگاه دوشنبه ایراد شد، بر پایان فوری محاصره و اقدام سریع در اعتمادسازی در جنبه‌های انسانی و اقتصادی تاکید کرد.

انصار الله خواستار تامین حقوق کامل ملت یمن در مذاکرات صلح شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنرانی شب گذشته (دوشنبه شب) خود به مناسبت سالگرد انقلاب 26 سپتامبر گفت که باید راه حل‌های ارائه شده در مذاکرات صلح با ائتلاف عربستان سعودی تضمین کننده احترام و حقوق کامل صنعا باشد و چیزی از آن نکاهد.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد، عواملی که موجب تفرقه و درگیری بین یمنی‌ها شده است باید برطرف شده و منجر به تشکیل یک امت واحد گردد.

المشاط نسبت به هرگونه عقب‌نشینی در مذاکرات و هر چیزی که ممکن است منجر به تعلل در پاسخگویی به دعوت صادقانه صنعاء باشد به ائتلاف عربستان سعودی اماراتی هشدار داد. وی اولین گام در اعتماد سازی را افتتاح کامل فرودگاه‌ها و بنادر و پرداخت حقوق کارمندان عنوان کرد.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن به پایان فوری محاصره و اقدام سریع در اعتمادسازی در جنبه‌های انسانی و اقتصادی تاکید کرد و گفت که ما مخالفان یمنی خود و همه افرادی را که در همسایگی ما هستند، به کاری فرا می‌خوانیم که خود را ملزم به انجام آن می‌دانیم.

وی در ادامه گفت که ما با حسن نیت، مخالفان خود را به ترک شیوه‌های خصمانه فرا می‌خوانیم و از آن‌ها می‌خواهیم به سمت فضای صلح و گفت‌وگو که منجر به راه‌حل‌های منصفانه می‌شود، حرکت کنند.

المشاط خاطرنشان کرد: اکنون زمان کار و سازندگی فرا رسیده است و ملت ما بدون شک با یک فرصت تاریخی برای ایجاد تحولات اساسی و پیشرفت روبرو هستند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن پیش‌‌تر تاکید کرده بود که اولویت اول آن‌ها در حال حاضر مقابله با تجاوزات و محاصره ظالمانه است.

به گفته رئیس شورای شورای عالی سیاسی یمن، جنگ همچنان ادامه داشته و مردم یمن چه ارتش، چه نیروهای امنیتی و چه قبایل باید همچنان در بالاترین شرایط آمادگی قرار داشته باشند.

او با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در خاک کشورش تاکید کرد: نیروهای تفنگدار دریایی آمریکا در حال گشت زدن در حضرموت هستند، توطئه‌ها همچنان پا برجاست و از اینرو باید بسیج و آمادگی برای مقابله با هر حماقتی از سوی دشمن حفظ شود.

المشاط همچنین خواستار افشای توطئه‌های دشمنان در چپاول منابع طبیعی کشورش شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    اخبار روز سایر رسانه ها

    پر بازدیدها