کد خبر: 693004
تاریخ انتشار :

ارسال سلاح‌های آلمان به اسرائیل ۱۰ برابر شده

صد آنلاین | یک منبع دولتی آلمان روز چهارشنبه گفت که مجوز صادرات تجهیزات نظامی این کشور به اسرائیل از ابتدای سال جاری تا کنون تقریباً ۱۰ برابر شده است. برلین صدور این مجوزها را از زمان جنگ اسرائیل و حماس در اولویت قرار داده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین ، به گفته منابع دولتی در آلمان این کشور در سال جاری ارسال سلاح به اسرائیل را نسبت به سال‌ گذشته ۱۰برابر افزایش داده است.

یک منبع دولتی آلمان روز چهارشنبه گفت که مجوز صادرات تجهیزات نظامی این کشور به اسرائیل از ابتدای سال جاری تا کنون تقریباً ۱۰ برابر شده است. برلین صدور این مجوزها را از زمان جنگ اسرائیل و حماس در اولویت قرار داده است.

دولت آلمان در تاریخ دوم نوامبر ارسال تجهیزات نظامی به ارزش نزدیک به ۳۰۳ میلیون یورو به اسرائیل را تایید کرده است. این رقم در سال گذشته ۳۲ میلیون یورو بود. بعد از تاریخ هفتم اکتبر سال جاری یعنی شروع جنگ مجوزها از ۱۸۵ به ۲۱۸ مورد افزایش یافت.

این منبع نزدیک به دولت آلمان اعلام کرد که بعد از جنگ درخواست‌ها برای ارسال تجهیزات نظامی به اسرائیل در اولویت قرار گرفته است و همگی از سوی دولت فدرال تایید شده است.

با وجود این حجم از صادرات سلاح از سوی دولت آلمان به سرزمین‌های اشغالی، هنوز این کشور سهم اندکی در بین صادرکنندگان سلاح به اسرائیل دارد.

به گفته آژانس مطبوعاتی آلمان این کشور از تامین کنندگان اصلی سیستم‌های دفاع هوایی و تجهیزات ارتباطی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها