کد خبر: 695218
تاریخ انتشار :

فنلاند تمام مرزهای خود را با روسیه می‌بندد

دولت فنلاند که به تازگی در خصوص بستن تمام مرزهایش با روسیه به علت سرازیر شدن پناهجویان هشدار داده بود، قصد دارد این اقدام را انجام دهد.

فنلاند تمام مرزهای خود را با روسیه می‌بندد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دولت فنلاند امروز سه‌شنبه اعلام کرد که هلسینکی تمام مرزهای خود را به مدت دو هفته با روسیه برای مسافران می‌بندد تا جریان حرکت پناهجویان به سمت این کشور را متوقف کند.

فنلاند مدعی است که شاهد افزایش در ورود پناهجویان بدون ویزا به کشورش از طریق مرز روسیه بوده و مسکو عامدانه آنها را به سمت مرزها هدایت کرده است.

پتری اورپو نخست وزیر فنلاند دیروز دوشنبه هشدار داده بود که اگر مسکو فشار از طریق مهاجران را ادامه دهد، این کشور آماده بستن آخرین گذرگاه مرزی خود با روسیه است.

بیشتر بخوانید

فنلاند ساخت حصار مرزی با روسیه را آغاز کرد

بر اساس اعلام گارد مرزی فنلاند، درماه نوامبر حدود 900 پناهجو از کشورهایی از جمله کنیا، مغرب، پاکستان، سومالی، سوریه و یمن از خاک روسیه وارد فنلاند شدند. 

گارد مرزی فنلاند اعلام کرد که تصمیم برای بستن تمام 8 گذرگاه مرزی به این معنی است که تنها قطارهای باری می‌توانند بین دو کشور عبور کنند.

هلسینکی مدعی است که مسکو به تلافی تصمیم فنلاند برای افزایش همکاری دفاعی با آمریکا پناهجویان را به سمت مرز سوق می‌دهد. 

از سوی دیگر پیوستن فنلاند به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به چندین دهه سیاست بی طرفی نظامی این کشور پایان داد و این مساله واکنش شدید روسیه را به همراه داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها