کد خبر: 695374
تاریخ انتشار :

بسیاری از خانواده‌های آلمانی به دلیل بحران انرژی از گرم کردن خانه‌های خود ناتوانند

آمارها نشان می‌دهد که به دلیل بحران انرژی تعداد خانوارهایی در آلمان که نمی‌توانند خانه‌های خود را در فصل سرما گرم کنند در یک سال حدود دو برابر شده است.

بسیاری از خانواده‌های آلمانی به دلیل بحران انرژی از گرم کردن خانه‌های خود ناتوانند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "ویرتشافتز ووخه" در مطلبی نوشت: به دلیل بحران انرژی، تعداد بیشتری از آلمانی ها دیگر نمی توانند خانه های خود را به اندازه کافی گرم کنند. تعداد آنها تنها در یک سال دو برابر شده است.

در ادامه این مطلب آمده است: در بخش‌های بزرگی از آلمان، زمستان در واقع کمی قبل از شروع پیش بینی های هواشناسی در اول دسامبر فرا رسید. دما در بسیاری از نقاط به زیر نقطه انجماد می رسد، در ارتفاعات بالاتر برف باریده است و دودکش ها به طرز عجیبی دود می کنند.

واقعیت این است که سال گذشته، دوبرابر آلمانی‌ها نتوانستند خانه‌های خود را به اندازه سال قبل از آن گرم کنند. بر اساس گزارش اداره آمار فدرال، 5.5 میلیون یا تقریباً هفت درصد از مردم آلمان گرمایش را سرد یا حداقل به میزان قابل توجهی کاهش دادند. این داده‌ها بر اساس نظرسنجی موسوم به درآمد و شرایط زندگی (EU-SILC) است که در آن پاسخ دهندگان وضعیت خود را اعلام می کنند.

والدین مجرد به ویژه اغلب اظهار داشتند که دیگر قادر به گرم کردن کافی خانه های خود نیستند. بر اساس این نظر سنجی برای حدود 14 درصد، بی پولی منجر به آپارتمان های سردتر شد. خانواده‌های پرجمعیت با دو بزرگسال و حداقل سه فرزند و همچنین افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند نیز با حدود 10 و 7 درصد تحت تأثیر این شرایط قرار گرفتند.

این واقعیت که اداره آمار فدرال نیز صبح روز سه‌شنبه منتشر کرد که هزینه‌های مصرف‌کننده خانوار به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است، تنها یک تناقض به نظر می‌رسد چرا که مردم بیشتر به خرید نمی‌روند، اما به دلیل تورم مجبورند قیمت‌های بالاتری بپردازند - مخصوصاً برای انرژی و به خصوص در سال 2022 این مسئله چشمگیر بود.

بر این اساس به طور متوسط، خانوارهای آلمانی هر ماه 2846 یورو برای مصرف هزینه کردند که حدود 8.5 درصد بیشتر از سال قبل است. این افزایش حتی اندکی بیشتر از نرخ تورم عمومی 6.9 درصدی است. افزایش قیمت سوخت (26 درصد گرانتر) و انرژی مسکونی (23 درصد) به ویژه برای خانوارها قابل توجه بود.

البته در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، خانوارهای آلمانی هنوز در بحث گرمایش شرایط نسبتا خوبی دارند. در بلغارستان، تقریباً از هر چهار نفر یک نفر نمی تواند خود را به اندازه کافی گرم کند (تقریباً 23 درصد)، پس از آن قبرس و یونان (هر کدام حدود 19 درصد) قرار دارند.

این در حالی است که به خصوص در بلغارستان، زمستان ها همانطور که چند روز گذشته به طرز تکان دهنده ای نشان داده است بسیار سرد می شود. شروع زمستان در آنجا بسیار شدیدتر از آلمان بود: برق در 1000 مکان قطع شد، جاده ها و گردنه های کوهستانی بسته شدند و حداقل یک نفر جان باخت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها