کد خبر: 695375
تاریخ انتشار :

باقری: ایران شریک قابل اتکای کشورهای آفریقایی برای برقراری امنیت پایدار است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیر خارجه سنگال تصریح کرد: ایران شریک قابل اتکای کشورهای آفریقایی برای برقراری امنیت پایدار و توسعه پیوسته است.

باقری: ایران شریک قابل اتکای کشورهای آفریقایی برای برقراری امنیت پایدار است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه  در ادامه سفر خود به داکار،  با "ماجور فال"، وزیر امور خارجه سنگال دیدار و گفتگو کرد.

معاون وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری نهمین نشست مجمع صلح و امنیت در آفریقا، تصریح کرد: هوشمندی ملت‌ها و هوشیاری دولت‌های آفریقایی اجازه نخواهد داد تا غربی‌های استعمارگر با پوشش توسعه به غارت خود از آفریقا ادامه دهند. 

باقری با اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی ایران در پایداری امنیت درون زای منطقه‌ای تصریح کرد: ریشه اصلی ناامنی‌ها در مناطق مختلف آفریقا و سرچشمه تولید و ترویج تروریسم در آفریقا به غربی‌های استعمارگر برمی‌گردد. 

معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان با تاکید بر راهبرد جمهوری اسلامی ایران در زمینه تعامل حداکثری با کشورهای آفریقایی اظهار داشت: ایران شریک قابل اتکای کشورهای آفریقایی برای برقراری امنیت پایدار و توسعه پیوسته است. 

باقری با اشاره به همکاری‌های ایران و سنگال در عرصه بین‌المللی تصریح کرد: مسئولیت سنگال در سازمان ملل  به‌عنوان رئیس  کمیته دائمی حمایت از احقاق حقوق مشروع فلسطین، بستر مناسبی را برای بسیج ظرفیت‌های  کشورهای مستقل از جمله کشورهای اسلامی برای استیفای حقوق مردم فلسطین است. 

وزیر امور خارجه سنگال نیز ضمن تشکر از حضور معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان در این نشست، گفت: دو کشور  همواره دارای روابط مناسبی بوده‌اند. 

وی با ابراز رضایت از روندهمکاری‌های اقتصادی فیمابین اظهار داشت: براساس تقویم همکاری‌های دوجانبه بزودی پنجمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در داکار برگزار خواهد شد.

فال با اشاره به ریاست سنگال بر کمیته استیفای حقوق فلسطین در سازمان ملل گفت: مواضع داکار با تهران در موضوع فلسطین مشترک است و ما خواستار قطع فوری این جنایات اسراییل در غزه هستیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها