کد خبر: 695519
تاریخ انتشار :

شورای امنیت گزارش سالانه دبیرکل سازمان ملل درباره برجام را بررسی می‌کند

شورای امنیت سازمان ملل در ماه جاری میلادی جلسه‌ای درباره گزارش سالانه دبیرکل درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام برگزار می‌کند.

شورای امنیت گزارش سالانه دبیرکل سازمان ملل درباره برجام را بررسی می‌کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه اطلاع رسانی "security council report" اعلام کرد که انتظار می‌رود شورای امنیت در ماه دسامبر (آذر ماه) جلسه‌ای درباره گزارش سالانه دبیرکل درباره اجرای قطعنامه 2231 مورخ 20 ژوئیه 2015 که برجام در مورد برنامه هسته‌ای ایران را تایید کرد، تشکیل دهد.

بر اساس خبر این پایگاه، شورای امنیت همچنین گزارش‌هایی را از "ونسا فرایزر"، نماینده مالت و تسهیل کننده اجرای قطعنامه 2231 و کمیسیون مشترک که برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل شده است و شامل طرف‌های فعلی توافق است: چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و ایران دریافت خواهد کرد.

طبق این خبر انتظار می‌رود "رزماری دی کارلو"، معاون دبیرکل در امور سیاسی و صلح، فرایزر و نماینده اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک به شورای امنیت اطلاعاتی ارائه دهند.

آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد 15 تیر ماه در پانزدهمین گزارش خود درباره قطعنامه 2231 شورای امنیت در خصوص ایران با بیان اینکه برجام همچنان بهترین گزینه است، از آمریکا خواست تحریم ها علیه تهران را لغو و معافیت ها در رابطه با تجارت نفت ایران را تمدید کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها