کد خبر: 695583
تاریخ انتشار :

پرتاب ماهواره جاسوسی کره جنوبی

کره جنوبی در گامی که بر تشدید تنش در شبه جزیره کره خواهد افزود روز شنبه یک ماهواره تجسسی به فضا پرتاب کرد.

پرتاب ماهواره جاسوسی کره جنوبی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، همزمان با تنش بین دو کشور همسایه کره شمالی و جنوبی، رسانه‌ها روز شنبه از پرتاب اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی خبر دادند.

به گزارش وبگاه «آسیا نیوز»، کره جنوبی اولین ماهواره جاسوسی خود را با موفقیت از پایگاه نظامی آمریکا در «کالیفرنیا» پرتاب کرد.

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که پرتاب این ماهواره بر روی موشک «فالکون- ۹ اسپیس ایکس» از پایگاه فضایی «وندنبرگ» انجام شد

کره شمالی هفته گذشته اعلام کرد که ماهواره نظامی این کشور از تاسیسات نظامی آمریکا در «سن‌دیِگو» تصویربرداری کرده و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی این تصاویر به همراه عکس‌هایی از ژاپن و کانال سوئز را هنگام دریافت گزارش، مشاهده کرده است.

این اقدام بر تنش فزاینده بین دو کره افزوده و کره شمالی اعلام کرده که هرگونه تداخل در عملیات ماهواره‌ای خود را به عنوان اعلان جنگ در نظر خواهد گرفت.

«ری پیونگ چول» نایب رئیس کمیسیون نظامی مرکزی حزب کارگر کره شمالی، پرتاب ماهواره نظامی شناسایی را اقدامی ضروری برای تقویت بازدارندگی و آمادگی جنگی با هدف نظارت بر آمریکا توصیف کرده است.

به دنبال اظهارات اخیر مقام ارشد آمریکایی، وزارت دفاع کره شمالی درباره احتمال اقدام واشنگتن برای ساقط کردن ماهواره نظامی کره شمالی بیانیه منتشر کرد.

وزارت دفاع کره شمالی اعلام کرد، پیونگ یانگ اقدام احتمالی آمریکا در ساقط کردن ماهواره کره شمالی را «اعلان جنگ» قلمداد خواهد کرد.

وزارت دفاع کره شمالی هشدار داده که این کشور برای دفاع از خود احتمال هدف قرار دادن ماهواره های جاسوسی آمریکا را در نظر خواهد گرفت.

کره شمالی پنجشنبه گذشته کره جنوبی را به دلیل تعلیق توافق کاهش تنش نظامی در سال ۲۰۱۸ محکوم و اعلام کرد که سئول آخرین عامل برپایی امنیت بین دو کشور را از بین برد.

کره شمالی تاکید کرد که تمام اقدامات نظامی متوقف شده بر اساس این توافق را باز می‌گرداند. کره شمالی نظامیان خود را در منطقه امنیتی مشترک که دو کره را از هم جدا می کند، مسلح کرده است. علاوه بر این، پست‌های نگهبانی را بازسازی کرده و سلاح‌های‌ سنگین را در امتداد مرز بین کره قرار داده است.

در تحولی دیگر، «کیم یوجونگ»، خواهر «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی درخواست برای گفت‌وگو با آمریکا را رد و انتقاد ایالات متحده از پرتاب اخیر ماهواره جاسوسی کره شمالی را محکوم کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها