کد خبر: 695803
تاریخ انتشار :

دیدار مخفیانه داماد ترامپ با نخست وزیر قطر

آکسیوس گزارش داد که جرد کوش نر داماد دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا همراه با جمعی از سرمایه داران یهودی جلسه مخفیانه‌ای را با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر قطر ترتیب داده است.

دیدار مخفیانه داماد ترامپ با نخست وزیر قطر
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سه منبع آگاه به تارنمای آکسیوس گفتند که ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهوری سابق آمریکا و همسرش جرد کوشنر چهارشنبه گذشته یک جلسه غیرعلنی را در نیویورک با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر و یک گروه دو حزبی از سرمایه داران یهودی ترتیب دادند.

نخست وزیر قطر یک بازیگر کلیدی برای میانجیگری در مذاکرات بین حماس و رژیم صهیونیستی در جریان جنگ در غزه است. 

یک منبع آگاه که در این جلسه شرکت کرده، به آکسیوس گفت که نخست وزیر قطر درباره تلاش‌های کشورش برای آزادی اسرا در غزه صحبت کرد و به چندین سوال در مورد رابطه قطر با حماس پاسخ داد.

محمد بن عبدالرحمن همراه با چند وزیر خارجه از کشورهای عربی برای حضور در نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد بحران در غزه به نیویورک سفر کرده بود.

بیشتر بخوانید

تحرکات کوشنر این بار در آفریقا؛ هیئتی از آمریکا و اسرائیل به مغرب می‌رود

وی در جریان انجام مذاکرات برای تمدید آتش بس در غزه در قبال آزادی اسرا، وارد نیویورک شد.

قطر از سوی اعضای کنگره و سازمان‌های یهودی به علت رابطه با حماس تحت فشار بوده است. دولت جو بایدن درحالیکه از نقش قطر در وساطت برای تضمین توافق تبادل اسرا تقدیر می‌کند اما اینطور نشان می‌دهد که پس از پایان جنگ بر سر این مساله به قطر فشار خواهند آورد. 

طبق ادعای آکسیوس، قطر با نگرانی از اینکه حمله 7 اکتبر حماس می‌تواند به جایگاه قطر نزد آمریکا و به ویژه کنگره آسیب وارد کند، در حال لابی با گروه‌های مختلف در واشنگتن است.  

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها