کد خبر: 695862
تاریخ انتشار :

مقام ارشد حزب‌الله: فرزند شهیدم عاشق سردار سلیمانی بود

رئیس فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان تاکید کرد که فرزند شهیدش عاشق سردار سلیمانی و سید حسن نصرالله بود.

مقام ارشد حزب‌الله: فرزند شهیدم عاشق سردار سلیمانی بود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، محمد رعد رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت وابسته به حزب الله لبنان در پارلمان این کشور در گفتگو با شبکه خبری المیادین به بیان جزئیاتی از شهادت فرزندش عباس محمد رعد (سراج) در حمله موشکی رژیم صهیونیستی به منطقه بیت یاحون پرداخت.

وی در این گفتگو تاکید کرد که نسل‌کشی که صهیونیست‌ها ضد زنان و کودکان انجام داده و منازل مسکونی و مدارس و بیمارستان‌ها را تخریب می‌کنند، ماهیت جنایتکارانه و وحشیانه دشمن اسرائیلی را نشان می‌دهد و دروغ بودن تمامی ادعاهای آنها طی سال‌های گذشته برای کسب مشروعیت رژیم اسرائیل را به اثبات می‌رساند.

رعد ابراز داشت که رژیم اسرائیل خود را رسوا کرده و واقعیت اصلی خود را نشان داده و روز به روز در میان مردم منفورتر می‌شود.

وی در خصوص نحوه شنیدن خبر شهادت فرزندش گفت: کمی به نیمه شب مانده بود که در جلسه حضور داشتم. خبر شهادت سراج به سید هاشم صفی الدین به عنوان رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان رسیده بود، اما او نسبت به این خبر مطمئن نبود.

صفی الدین به رعد گفته بود: می‌خواهم قبل از خروج از جلسه موضوعی را به تو بگویم. به ما اطلاع داده‌اند که منطقه بیت یاحون هدف حمله موشکی قرار گرفته و گفته می‌شود فرزند تو نیز در آنجا بوده است. رعد به صفی الدین پاسخ می‌دهد: از خدا می‌خواهم که از ما و او قبول کند. اگر او مستحق شهادت است، گوارایش باد و ما به مشیتی که خدا برای ما مقدر کرده، راضی هستیم.

این مقام ارشد حزب‌الله تصریح می‌کند که فرزندش سراج شجاع و با اراده و با توکل و ملتزم به اطاعت از ولایت فقیه و عمل به دستورات ایشان بود. او سید حسن نصرالله را بسیار دوست داشت و عاشق سردار شهید قاسم سلیمانی بود تا جایی که اسم پسر چهار ماهه‌اش را سلیمانی گذاشته بود.

وی گفت که سید حسن نصرالله اولین کسی بود که شهادت فرزندم را به من تبریک گفت و من به او گفتم: این بخشی از نهالی است که شما کاشته‌اید.

محمد رعد به نقش والای مادر سراج در تربیت این فرزند پرداخت و گفت که ایشان همواره جزئیات التزام افراد خانواده به تکالیف شرعی و انجام مستحبات و ترک مکروهات را زیر نظر دارند و این موارد باعث شده فضای خانه مملو از ایمان و اعتقاد به مقاومت باشد. همسر شهید نیز همواره زمان‌های طولانی غیبت همسرش را تحمل و مسئولیت‌های خود در قبال فرزندان و مدارس آنها را به خوبی مدیریت می کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها