کد خبر: 695872
تاریخ انتشار :

هر روز یک خبرنگار در غزه شهید می‌شود

دبیرکل اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران گفت که اوضاع اصحاب رسانه در غزه بی سابقه است و هر روز یک روزنامه نگار یا فعال رسانه ای در این منطقه شهید می شود.

هر روز یک خبرنگار در غزه شهید می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «آنتونی بلانگر» در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس افزود: در جنگ های کلاسیک مانند جنگ سوریه، عراق و یوگسلاوی چنین کشتاری را شاهد نبودیم.

وی اضافه کرد: بیشتر روزنامه نگاران در غزه در اثر بمباران های رژیم صهیونیستی کشته شده اند.

بلانگر تصریح کرد: در بخش اطلاع رسانی، علاوه بر تلفات انسانی، ساختمان رسانه های مختلف نیز تخریب شده و براساس آمارها، پیش از آغاز این جنگ، حدود یکهزار روزنامه نگار یا فعال در بخش رسانه در غزه وجود داشتند که هیچ کدام از آن ها، امکان خروج از این منطقه را ندارند.

وی گفت که رژیم اسرائیل به اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران پاسخگو نیست، با مسئولان این رژیم تماس گرفتم ولی آن ها پاسخ ندادند و چند روز پیش که به فلسطین رفته بودم، از بخش رسانه های اسرائیل درخواست تشکیل جلسه ای به منظور پیگیری این تماس کردم، ولی همکاری صورت نگرفت.

رئیس اتحادیه روزنامه نگاران فلسطین نیز گفت: فعالان رسانه در غزه در میان آوارها به فعالیت خود ادامه می دهند.

«ناصر ابوبکر» افزود: بسیاری از فعالان رسانه و روزنامه نگاران غزه خانواده های خود را از دست داده اند ولی به فعالیت خود ادامه می دهند، حتی اگر خانواده هایشان زنده باشند، در کنار آن ها نیستند، زیرا در بیمارستان ها زندگی می کنند و می خوابند.

پیشتر اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران و سازمان روزنامه نگاران بدون مرز از دادستان های دیوان کیفری بین المللی خواسته بودند که درباره کشتار روزنامه نگاران و فعالان رسانه در غزه تحقیق کنند.

این در حالی است که «کریم خان» دادستان دیوان بین المللی کیفری نیز از رژیم اسرائیل خواست به قوانین بین المللی احترام بگذارد ولی از متهم کردن این رژیم به ارتکاب جنایت جنگی خودداری کرد.

رژیم صهیونیستی مدعی شده که دیوان کیفری بین المللی صلاحیت تحقیق درباره این جنگ را ندارد، زیرا فلسطین کشوری مستقل نیست و اسرائیل نیز در این دیوان عضو نیست.

منابع خبری فلسطینی یکشنبه گذشته اعلام کردند که با شهادت یک خبرنگار دیگر به نام "حسان فرج الله" در بمباران نوار غزه از سوی ارتش رژیم صهیونیستی، شمار شهدای رسانه از آغاز تجاوزگری این ارتش به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) تاکنون به ۷۴ نفر رسید.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین پیشتر اعلام کرد که ترور خبرنگاران و اصحاب‌ رسانه توسط رژیم صهیونیستی در راستای پنهان کردن حقیقت و تلاش برای ترساندن خبرنگاران است تا وظایف خود را انجام ندهند و روایت فلسطینی‌ها منتشر نشود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها