کد خبر: 695956
تاریخ انتشار :

برتری هیلی بر بایدن و فاصله زیاد تا پشت سر گذاشتن ترامپ

بر اساس نتایج نظرسنجی جدید نیکی هیلی در یک انتخابات فرضی جو بایدن را شکست می‌دهد اما با فاصله زیاد همچنان در مقدماتی حزب جمهوری‌خواه از دونالد ترامپ عقب است.

برتری هیلی بر بایدن و فاصله زیاد تا پشت سر گذاشتن ترامپ
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، بر اساس نتایج نظرسنجی جدید که سه‌شنبه منتشر شد نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا نیکی هیلی در یک انتخابات فرضی جو بایدن رئیس‌جمهور این کشور را شکست می‌دهد اما با فاصله زیاد همچنان در مقدماتی حزب جمهوری‌خواه از رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ عقب است.

نتایج نظرسنجی Messenger/Harris نشان داد در رقابت هیلی-بایدن، فرماندار سابق کارولینای جنوبی و نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل با فاصله چهار درصد برتری خواهد داشت. ترامپ هم با اختلاف هفت درصد بایدن را پشت سر خواهد گذاشت.

اما انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه کمتر رقابتی خواهد بود و ترامپ برتری زیادی بر هیلی و فرماندار فلوریدا ران دی‌سانتیس خواهد داشت. بیش از سه چهارم رای‌دهندگان جمهوری خواه --۷۶ درصد--کنار ترامپ مقابل هیلی قرار گرفتند. و کمتر از سه چهارم--۷۳ درصد--در مقابل دی‌سانتیس، از ترامپ حمایت کردند.

گرچه بر اساس این نظرسنجی، هیلی عملکرد قابل توجهی نسبت به دی‌سانتیس در مقابل بایدن خواهد داشت، هیچ یک از آن‌ها به شکست ترامپ به عنوان نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه نزدیک نیست. نظرسنجی مسنجر/هریس هفته گذشته با شرکت دو هزار نفر به صورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش وبگاه خبری هیل، قرار است چهارمین مناظره مقدماتی حزب جمهوری‌خواه چهارشنبه در آلاباما برگزار شود؛ جایی که همه نگاه‌ها به هیلی خواهد بود. کمیته ملی جمهوری‌خواه دوشنبه شب اعلام کرد چهار نامزد واجد شرایط حضور هستند: هیلی، دی‌سانتیس، فرماندار سابق نیوجرسی کریس کریستی و کارآفرین حوزه بیوتکنولوژی ویوک راماسوامی. ترامپ مثل سه مناظره اول گفته که شرکت نخواهد کرد.

رئیس نظرسنجی هریس دریتان نشو در خصوص هیلی گفت «پدیده هیلی توسط جمهوری‌خواهان میانه‌رو، مستقل‌ها و رأی‌دهندگان ناراضی هدایت می‌شود. به همین دلیل او بایدن را به راحتی در انتخابات عمومی شکست داد، اما هنوز برای جا باز کردن بین جمهوری‌خواهان کار زیادی دارد».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها