کد خبر: 695979
تاریخ انتشار :

تلاش اف بی آی برای تمدید قانون نظارت بدون ضمانت در خارج از آمریکا

مدیر اف بی آی، کمیته ای از سنا را برای تمدید صلاحیت دولت به منظور انجام نظارت بدون ضمانت در خارج از خاک آمریکا، تحت فشار قرار می دهد.

تلاش اف بی آی برای تمدید قانون نظارت بدون ضمانت در خارج از آمریکا
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «کریستوفر ری» مدیر اف بی آی امروز کمیته قضایی سنا را برای تمدید صلاحیت دولت به منظور انجام نظارت بدون ضمانت در خارج از خاک آمریکا، تحت فشار قرار می دهد.

براساس این گزارش، انتظار می رود مدیر اف بی آی در جلسه امروز کمیته قضایی سنا، به تهدیدات از جانب ایران و چین اشاره کرده و در این باره بحث کند که قدرت نظارتی فراگیر تحت بخش 702 قانون نظارت اطلاعات خارجی، که در پایان ماه جاری منقضی خواهد شد، برای امنیت ملی آمریکا ضروری است.

علاوه بر این ری در جلسه استماع این کمیته که تحت رهبری دموکرات هاست، تصریح می کند که محروم کردن اف بی آی از صلاحیت در انجام نظارت بدون ضمانت در خارج از خاک آمریکا، شکلی از خلع سلاح یک جانبه است.

براساس این گزارش، قدرت نظارت دولت از سوی قانون گذاران هر دو جناح راست و چپ ، به ویژه قدرت اجرای قوانین فدرال به منظور تحقیق درباره اطلاعات مربوط به شهروندان آمریکایی به عنوان بخشی از نظارت بر اهداف خارجی، در سال های اخیر تحت نظارت دقیق قرار گرفته است.

این در حالی است که گروهی دو حزبی از قانون گذاران آمریکایی ماه گذشته قانونی را برای اعمال محدودیت های جدید بر تحقیقات مربوط به ارتباطات شهروندان آمریکایی و ممنوعیت تحقیقات پشت پرده معرفی کردند که در آن استدلال های اطلاعات خارجی به جاسوسی از آمریکایی ها ارجاع داده می شود.

در همین حال مقامات آمریکایی با تحمیل الزامات ضمانتی خاص اظهار کردند اطلاعات جمع آوری شده تحت این قانون برای مقابله با تهدیدات سایبری و خنثی کردن عملیات های اطلاعاتی خارجی که علیه واشنگتن هدایت می شود، ضروری است.

علاوه بر این ری قصد دارد خطاب به این کمیته سنا بگوید که اف بی آی ناظر خوبی برای این استفاده از این قدرت است. وی پیشتر با اشاره به این اصلاحات گفته بود اف بی آی در حال حاضر پاسخگوی انتقادات مربوط به استفاده از این قانون اجرایی است.     

گفتنی است وی در حالی در مقابل کمیته قضایی سنا حاضر می شود که با حملات متعددی از جانب جمهوری خواهان کنگره درباره موضوعاتی همچون تحقیقات درباره حمله 6 ژانویه با ساختمان کنگره، تحقیقات درباره معاملات تجاری پسر جو بایدن و این ادعا که اف بی آی رسانه ها را برای سانسور محافظه کاران تحت فشار قرار داده، روبروست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

پر بازدیدها

دیگر رسانه ها