کد خبر: 698992
تاریخ انتشار :

کدخدایی: ابلاغیه‌های پرونده پیگیری ترور شهید سلیمانی به متهمین صورت گرفته است

رئیس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور سردار قاسم سلیمانی در خصوص پرونده ترور شهید سلیمانی گفت: در بعد کیفری، کیفرخواست تقدیم دادگاه شد و در حال بررسی کیفرخواست است. ابلاغیه‌ها به متهمین پرونده صورت گرفته است.

کدخدایی: ابلاغیه‌های پرونده پیگیری ترور شهید سلیمانی به متهمین صورت گرفته است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، عباسعلی کدخدایی، رئیس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور سردار قاسم سلیمانی در حاشیه نشست "بزرگداشت سالگرد شهادت سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی: بررسی ابعاد حقوقی و پیگرد قضایی جنایت آمریکا" در خصوص اقدامات انجام شده گفت: ما چهارمین نشست را در حوزه پیگیری حقوقی پرونده شهید سرافرازمان شهید سلیمانی داشتیم. در این جلسات و نشست‌هایی که در طول یکسال گذشته ما داشتیم، کارهای کارشناسی را در کمیته پیگیر بودیم.

وی افزود: خوشبختانه به نتایج خوبی رسیدیم. عزیزان ما در وزارت خارجه با همکاری در دادگستری تهران پرونده را از جهت داخلی پیگیر بودند. در بعد کیفری، کیفرخواست تقدیم دادگاه شد و در حال بررسی کیفرخواست است. ابلاغیه‌ها به متهمین پرونده صورت گرفته و بعد از این ابلاغ‌ها دادگاه هم وارد رسیدگی خواهد شد و نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

کدخدایی ادامه داد: امروز ما در نشست بحث پیگیری در حوزه بین‌المللی را داشتیم. اگرچه پیگیری در نظام بین‌الملل تشریفات خاص خودش را دارد و طبیعتا با کندی‌هایی مواجه است، خوشبختانه در این خصوص هم به نتایجی رسیده‌ایم. آنچه که باید از سوی قوه قضاییه به مقامات آمریکایی ابلاغ می‌شد، ابلاغ شده و پیگیر هستیم که مقدمات رسیدگی را که بر اساس کنوانسیون سال 73 است را هرچه زودتر فراهم کنیم.

وی همچنین در خصوص همکاری با مقامات عراقی در پیگیری این پرونده گفت: باید از مقامات عراقی تشکر کنم که ما با همراهی داشتند. عراق هم در این خصوص هم از جهت شهدا و هم محل وقوع جرم ذی نفع است. حمایت‌های خوبی را داشتند و نشست‌های متعددی را با مقامات قضایی عراق داشتیم که امیدواریم به نتایج روشن تری برسیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها