کد خبر: 699374
تاریخ انتشار :

اذعان کاخ سفید به تمام شدن بودجه کمک نظامی به اوکراین

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید با اذعان به تمام شدن بودجه دولت واشنگتن برای کمک نظامی به اوکراین، گفت که کنگره آمریکا باید منابع مالی بیشتری را تایید کند.

اذعان کاخ سفید به  تمام شدن بودجه کمک نظامی به اوکراین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، باوجود اعلام آخرین کمک نظامی-مالی آمریکا به اوکراین در سال ۲۰۲۳ میلادی، مقام‌های ارشد واشنگتن از ته کشیدن منابع مالی این کشور برای کمک‌های بیشتر به کی‌یف خبر می‌دهند.

«جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز (پنجشنبه) اذعان کرد که آمریکا دیگر بودجه‌ای ندارد که بخواهد به حمایت از اوکراین ادامه داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، کربی در این‌باره توضیح داد: «رئیس جمهور [جو بایدن] آخرین بسته [کمک‌های نظامی به اوکراین] را امضا کرد که برای تأمین آن بودجه داشتیم و تمام. اکنون [کنگره] باید [منابع مالی بیشتری] را تایید کند تا بتوانیم به حمایت از اوکراین ادامه بدهیم».

وی با بیان اینکه آخین بسته کمکی به اوکراین که توسط بایدن در تاریخ ۲۷ دسامبر سال گذشته میلادی امضا شد، هنوز به صورت کامل به کی‌یف ارائه نشده و تکمیل آن ممکن است چند هفته زمان ببرد.

شکست‌های پی در پی عملیات‌های تهاجمی نظامیان اوکراین علیه روسیه در حالی است که رژیم کی‌یف با طرح این ادعا که حمله روس‌ها به کشورش به‌مثابه اقدام علیه کل اروپاست، تاکنون صدها میلیارد دلار کمک نظامی از کشورهای غربی جلب کرده است.

پیش از این وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به دفع حداقل ۱۱ حمله ارتش اوکراین به مواضع نیروهای این کشور، گفت که بیش از ۷۰۰ نظامی کی‌یف نیز در یک روز از پای درآمدند. (جزئیات بیشتر)

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها