کد خبر: 699505
تاریخ انتشار :

تمسخر آمریکا به سبک نصرالله؛ «ائتلاف دریایی با سی شل و میشل؟!»

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیرش، تلاش‌های مذبوحانه آمریکا برای قدرتمند و بین‌المللی نشان دادن مداخله‌اش در دریای سرخ را به سخره گرفت.

تمسخر آمریکا به سبک نصرالله؛ «ائتلاف دریایی با سی شل و میشل؟!»
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان معتقد است که آمریکا برای آنکه ائتلافش در دریای سرخ را قدرتمند و بین‌المللی نشان دهد، از کشورهایی همچون «سیشل و میشل و امثالهم» استفاده کرده است!

نصرالله ائتلاف «عملیات حافظان امنیت» در دریای سرخ را هدف طعنه قرار داد و گفت: آنها برای آنکه این ائتلاف را قدرتمند نشان دهند، برخی کشورهای(زیر پونز) را به آن اضافه کردند؛ سیشل یا میشل یا اسمش هرچه هست؛ و من حتی نمی‌دانستم اسم کشور است یا چیز دیگر و مجبور شدم در گوگل جست و جو کنم!

وی افزود: کاشف به عمل آمد که اسم جزیره‌ای تَه دنیاست و کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد!

جزیره سیشل که کوچک‌ترین کشور آفریقا در این قاره است، از ۱۱۵ جزیره واقع شده در حدود یک هزار و ۵۰۰ کیلومتری سواحل قاره آفریقا تشکیل شده است. لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا ماه گذشته، این مستعمره سابق انگلیس را در کنار کانادا، انگلیس، ایتالیا، نروژ، هلند و اسپانیا، در فهرست مشارکت‌کنندگان در عملیات حافظان امنیت قرار داد.

ایتالیا و اسپانیا به طور کلی از ائتلاف دریایی خارج شده‌اند و تنها دانمارک متعهد به اعزام یک ناو به دریای سرخ شده است. استرالیا، کانادا، هلند و نروژ هم تنها وعده اعزام چند افسر داده‌اند و خبری از ناو نیست.

ارتش ملی یمن در راستای حمایت از فلسطینیان مظلوم که در چند ماهی است در غزه هدف حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند، به کشتی‌های متعلق یا وابسته به اسراییل در دریای سرخ به دفعات حمله کرده است. بسیاری از شرکت‌های کشتیرانی غربی با تعلیق تردد از این مسیر، مسیری جایگزین را برگزیده‌ و با توجه به طولانی بودن مسیر انتخابی، هزینه و زمان زیادی صرف می‌کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها