کد خبر: 699643
تاریخ انتشار :

طوماری با امضای ۱۰ هزار مغربی برای پایان دادن به عادی سازی روابط با اسرائیل

حقوقدانان مغربی با ارسال طوماری با ۱۰ هزار امضاء از دولت رباط خواستند به روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی پایان دهد.

طوماری با امضای ۱۰ هزار مغربی برای پایان دادن به عادی سازی روابط با اسرائیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مغرب و رژیم صهیونیستی در دسامبر 2020 با میانجیگری آمریکا توافقنامه عادی سازی روابط با یکدیگر را امضاء کردند که با اعتراض گسترده مردم و احزاب سیاسی این کشور روبرو شد اما دولت رباط به این اعتراض‎ها توجهی نکرد و تاکنون توافقنامه‌هایی در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی، قضایی، بازرگانی، گردشگری، حمل و نقل .... با تل آویو امضاء کرده است.

حقوقدانان مغربی طوماری با امضای 10 هزار نفر از شهروندان این کشور برای نخست وزیر مغرب فرستادند و طی آن خواستار پایان دادن به روند عادی سازی روابط میان رباط و تل آویو شدند.

بر اساس بیانیه جمعیت «دیده‌بان مغرب علیه عادی سازی» این اقدام در راستای تداوم فعالیت‌های مردمی در رد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

در این بیانیه آمده‌ است: حقوقدانان مغربی در طومار خود خواستار تعطیل شدن دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی در کشور و اخراج تمام کارکنان آن از مغرب شدند.

به نوشته روزنامه القدس العربی، امضاء کنندگان این طومار از دولت رباط خواستند به تمام توافقنامه‌هایی که با تل آویو منعقد کرده به طور رسمی پایان دهد.

بیشتر بخوانید

مغربی‌ها حمایت فرانسه از رژیم اسرائیل را محکوم کردند

این طومار در حالی برای دولت مغرب ارسال شده که شهروندان این کشور در حمایت از عملیات طوفان الاقصی و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه در شهرهای مختلف مغرب به طور مرتب تظاهرات می‌کنند.

طومار ارسالی به دولت مغرب که حاومی پیشنهاد یا درخواستی است بایستی به امضای 5 هزار شهروند برسد. این یکی از ابزارهایی است که شهروندان می‌توانند از دولت رباط بخواهند یک خط مشی عمومی را اتخاد یا توافقنامه‌ای را لغو کند.

 نخست وزیر مغرب هم مجاز است براساس قانون درخواست ارائه شده در طومار را بپذیرد یا آن را رد کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها