کد خبر: 700170
تاریخ انتشار :

کنعانی: آمریکا نگران وضع موجود رژیم و عواقب شکست کامل رژیم صهیونیستی است

صد آنلاین | سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: آمریکا نه تنها بخشی از جنگ بلکه تمام جنگ است و اینکه آمریکا به شدت نگران وضع موجود رژیم و عواقب شکست کامل رژیم صهیونیستی است.

کنعانی: آمریکا نگران وضع موجود رژیم و عواقب شکست کامل رژیم صهیونیستی است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین ، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز پنجشنبه 21 دی ماه با حضور در "اجلاس بین‌المللی رسانه‌ای تهران؛ اتحاد رسانه‌ای مقابله با تروریسم" به تشریح تحولات فلسطین و جنایت‌های رژیم و حامیانش در غزه پرداخت.

کنعانی در ابتدا گفت: به روح بلند شهدای مقاومت و مظلوم فلسطین درود می‌فرستم. گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهید گرانقدر و قهرمان بین‌المللی مبارزه با تروریسم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی. درود و سلام می‌فرستم به روح بلند شهدای اخیر که در سالروز شهادت حاج قاسم توفیق پیدا کردند همنشین روح بلند آن شهید باشند و مظلومانه با دستان تروریست‌های شوم، شهد شیرین شهادت نوشیدند.

وی در ادامه با اشاره به عملیات طوفان الاقصی افزود: طوفان الاقصی سیلی محکم خداوند به رژیم صهیونیستی و تجلی اراده خداوند در تحقق مشیت خود بود. رژیم پس از این شکست بی‌سابقه و غیرقابل ترمیم، نسل کشی علیه مردم نوار غزه را با حمایت رژیم آمریکا آغاز کرد و تاکنون بیش از 25 هزار شهروند فلسطینی را به خاک و خون کشیده است. اما هر روز که گذشت شکست‌های سنگین دیگری بر رژیم افزوده شد و رژیم با دستان خود میخ‌های محکمی بر تابوت مرگ و فروپاشی خود کوبید.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: اینک پس از سه ماه جنگ نابرابر و ظالمانه، بی تردید رژیم فرسوده‌تر از هر زمان، ملت فلسطین استوارتر و محکم‌تر از هر زمان، مقاومت فلسطین قوی‌تر از هر زمان و محور مقاومت منجسم‌تر و مقتدرتر از هر زمان و حامیان رژیم جعلی صهیونیستی از جمله آمریکا رسواتر از هر زمان دیگری است.

وی همچنین با اشاره به اینکه برخی‌ها در مواضع رسانه‌ای رژیم آمریکا را بخشی از جنگ می‌دانند، تصریح کرد: اما حقیقت این است که آمریکا تمام این جنگ و اول تا آخر آن است. این آمریکاست که رژیم فروپاشیده را اداره می‌کند. این آمریکاست که تمام وزن سیاسی، اطلاعاتی، امنیتی، رسانه‌ای و حقوقی خود را در کفه ترازوی رژیم جعلی اسرائیل گذاشته تا مانع فروپاشی حقیقی این رژیم شود.

کنعانی افزود: آمریکا در طول دهه‌های اخیر شکست‌های سنگینی متحمل شد. این رژیم پس از طوفان الاقصی توان خود را برای حمایت از رژیم صهیونیستی بکار برد. پنج بار سفر بلینکن به منطقه، حضور وزیر دفاع آمریکا در اتاق‌های جنگ در تل‌آویو، ارسال تسلیحات نظامی، بکارگیری حق وتو در شورای امنیت به نفع رژیم اسرائیل، حضور در آب‌های منطقه برای حمایت از رژیم، ارسال مستمر پیام‌های سیاسی برای محور مقاومت برای ایجاد فضای تنفسی برای رژیم و عبور از همه اصول انسانی و اخلاقی و قواعد بین‌المللی بشردوستانه نشان می‌دهد آمریکا نه تنها بخشی از جنگ بلکه تمام جنگ است و اینکه آمریکا به شدت نگران وضع موجود رژیم و عواقب شکست کامل رژیم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین ضمن بیان اینکه آنان به دروغ با توسل به امپراتوری رسانه‌ای تلاش کردند عملیات طوفان الاقصی را دلیل حمله رژیم صهیونیستی بیان کنند، گفت: اما ریشه طوفان الاقصی اهانت به مقدسات دینی و تعرض به مسجد الاقصی و نقض فاحش حقوق بشردوستانه توسط رژیم غاصب با حمایت رژیم آمریکا است. طوفان الاقصی چهره واقعی رژیم را به مردم دنیا نشان داد.

وی افزود: طوفان الاقصی موازنه راهبردی را به نفع فلسطین تغییر داد. رژیم صهیونیستی را که با حمایت آمریکا و در چارچوب عادی سازی روابط با کشورهای عربی امیدوار کرده بود اکنون به عنوان متهم در افکار جهانی رسوا کرد و به عنوان مجرم و رژیم مرتکب نسل کشی در فلسطین در جایگاه متهم در دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه نشاند و البته امیدواریم و می‌خواهیم دیوان به درخواست شکایت کشورها از جمله آفریقای جنوبی از رژیم به اتهام نسل کشی در غزه عادلانه عمل کند و تسلیم فشار سیاسی و غیرسیاسی آمریکا نشود.

کنعانی همچنین گفت: آمریکا ناامید از پیروزی در میدان‌های جنگ در تلاش است شکست رژیم در میدان را در میدان سیاست بر ملت فلسطین تحمیل کند. بی شک تلاش‌های آمریکا به جایی نخواهید رسید. ملت فلسطین هوشیارتر از آن است که در معرض طرح‌های سیاسی آمریکا میدان را به نفع سازشگران ترک کند و عرصه را برای رژیم و حامیانش واگذار کند.

وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین تحولات پس از طوفان الاقصی، شکست امپراتوری رسانه‌ای آمریکا - صهیونیستی و نشاندن مظلوم به جای ظالم بود. اقدام رژیم در به شهادت رساندن 110 خبرنگار گویای آن است که رژیم از واقع نمایی جنایات خود در هراس است و کمر به قتل تک تک خبرنگاران بسته و مقامات آمریکا در این قضیه به رژیم کمک می‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد: تردیدی نیست آمریکا در میدان نبرد سیاسی نیز به شکست خواهد رسید. به روح حاج قاسم درود و سلام می‌فرستیم و او بود که در مسیر نگاه امام خمینی و با تاسی از نگاه امام خامنه‌ای آمریکا و رژیم را در راس فتنه‌ها در جهان دید و بازوان آنان را قطع کرد و دست ملت فلسطین را پر کرد و برای آنان تولید قدرت کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها