کد خبر: 700439
تاریخ انتشار :

آیا «اس-۴۰۰» روسیه با جت‌های «میراژ-۲۰۰۰ » اوکراینی درگیر می‌شود؟

فرمانده نیروی هوایی اوکراین روز یکشنبه از احتمال تجهیز نیروی هوایی این کشور به جنگنده‌های «میراژ-۲۰۰۰» ساخت فرانسه خبر داد.

آیا «اس-۴۰۰» روسیه با جت‌های «میراژ-۲۰۰۰ » اوکراینی درگیر می‌شود؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «میکولا اولشچوک» فرمانده نیروی هوایی اوکراین روز یکشنبه با اشاره به احتمال دریافت جنگنده‌های «میراژ» ساخت فرانسه گفت:«اوکراین نمی‌تواندیک شبه هواپیماهای شوروی سابق را به نفع هواپیماهای غربی کنار بگذارد.»

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، انتظار می‌رود اولین جنگنده‌های اف-۱۶ اواخر سال ۲۰۲۴ به اوکراین برسند، اگرچه تاثیر آنها بر جنگ می‌تواند با قدرت نیروی هوایی روسیه محدود شود. میراژ ۲۰۰۰ نیز جنگنده جت چند منظوره، تک موتوره و نسل چهارم فرانسوی است.

رئیس جمهور روسیه اخیرا در دیدار با «ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار «بلگورود» وضعیت پدافند دفاع هوایی روسیه را بسیار مثبت ارزیابی کرد. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در این دیدار به تولید انبوه موشک برای پدافند هوایی این کشور اشاره کرد.

پوتین اظهار داشت:«آمریکا موشک‌های "پاتریوت" تولید می‌کند، اما در کشور ما شبیه این موشک‌ها سه برابر بیشتر تولید می‌شود. در مورد موشک‌های دفاع هوایی، تولید روسیه با تمام تولیدات جهانی قابل مقایسه است. همچنین اینکه سامانه‌های دفاع موشکی ما پیشرفته و قابل اعتماد هستند.»

فرمانده نیروی هوایی اوکراین در ادامه گفت که کی‌یف برای به هواپیماهای «تاندر بولت» ساخت آمریکا برای پشتیبانی از پیاده نظام نیاز دارد. اولشچوک گفت:«البته اولویت امروز اف-۱۶ است که خلبانان اوکراینی در حال حاضر در حال آموزش برای آن هستند.»

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در ماه سپتامبر در گفت وگو با «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور اوکراین، توافق بسیار مهمی در مورد آموزش خلبانان در فرانسه منعقد کرده است.

این در حالی است که روسیه آزمایش سامانه موشکی زمین به هوای «اس-۵۰۰» خود را نیز تکمیل کرده و عرضه آن به نیروهای مسلح شروع شده است.

اس-۵۰۰، سلاحی است که مسکو امیدوار است قدرت دفاعی خود را تقویت کرده و به پرفروش‌ترین محصول صادراتی تبدیل شود. اس-۵۰۰ به عنوان یک سامانه دفاع فضایی توصیف شده و می‌تواند موشک‌های بالستیک قاره پیما، موشک‌های کروز ابرفرا صوت و هواپیماها را رهگیری کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها