کد خبر: 700594
تاریخ انتشار :

واکنش آمریکا به عملیات موشکی ایران به مواضع تروریست‌ها و موساد در منطقه

مقامات آمریکایی به عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مواضع تروریستی و جاسوسی در منطقه واکنش نشان دادند.

واکنش آمریکا به عملیات موشکی ایران به مواضع تروریست‌ها و موساد در منطقه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، متئو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مواضع تروریستی و جاسوسی در شمال عراق، گفت که این عملیات را شدیدا محکوم می‌کند. 

وی همچنین بدون اشاره به تجاوز‌های دولت آمریکا در منطقه و همچنین حمایت از جنایت‌های رژیم صهیونیستی گفت که با این حملات مخالف است. 

میلر مدعی شد: به زعم واشنگتن این عملیات حاکمیت عراق را تضعیف می‌کند.

همچنین یک مسئول دفاعی آمریکایی به الجزیره گفت: موشک‌های سپاه پاسداران ایران را که شمال عراق (مواضع موساد) و شمال سوریه (گروه‌های تروریستی) را هدف قرار داد، زیر نظر گرفته و آن را رصد کردیم.

این مسئول دفاعی که حاضر به افشای نامش نشده، افزود: ضربات موشکی سپاه پاسداران، مراکز یا  افراد آمریکایی را هدف نداده است.

این مسئول دفاعی که نشان می‌دهد از این ضربات کوبنده شوکه شده است، مدعی شد که نشانه‌های اولیه حاکی است که این حملات موشکی متهورانه و غیر دقیق بوده است.

ادریان واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز در گفتگو با المیادین در این خصوص گفت: در جریان گزارش‌ها مبنی بر اصابت موشک‌ها به شمال عراق و سوریه قرار گرفته‌ایم.

وی همچنین گفت: هیچ یک از کارکنان یا مراکز آمریکایی در این حملات هدف قرار نگرفت، ما با مسئولان بلندپایه عراق و مسئولان اقلیم کردستان در تماس بودیم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز در اطلاعیه‌های سه گانه از انهدام مقر جاسوسی موساد در اقلیم کردستان عراق (شهر اربیل) و همچنین مقر تروریست‌های داعش در سوریه با استفاده از موشک‌های بالستیک خبر داد.

بر اساس اطلاعیه‌های صادر شده توسط روابط عمومی کل سپاه،‌ در این عملیات‌ها محل‌های تجمع فرماندهان و عناصر اصلی مرتبط با عملیات‌های تروریستی اخیر، به ویژه داعش، در سوریه شناسایی و با شلیک تعدادی موشک بالستیک منهدم شدند.

علاوه بر این، در پاسخ به ترور برخی فرماندهان سپاه و جبهه مقاومت توسط رژیم صهیونیستی،‌ یکی از مقرهای اصلی جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در اقلیم کردستان عراق (اربیل) مورد هدف قرار گرفته و منهدم شد.

4 دی ماه سال جاری، سردار سید رضی موسوی از فرماندهان با سابقه سپاه در جبهه مقاومت در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به محل اقامتش در دمشق سوریه به شهادت رسید. پیش از آن نیز در جریان حمله هوایی ارتش اسراییل به یکی از مقرهای نیروهای ایرانی در سوریه دو نفر از مستشاران نظامی سپاه نام‌های محمدعلی عطایی شورچه و پناه تقی‌زاده به شهادت رسیده بودند.

علاوه بر این، در اقدامات تروریستی جداگانه‌ای در عراق و لبنان در 14 دی ماه، ابو تقوى السعیدی از فرماندهان حشدالعشبی توسط آمریکایی‌ها و شیخ صالح العاروری معاون دفتر سیاسی حماس نیز 12 دیماه در لبنان توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

همچنین 13 دی ماه امسال بر اثر عملیات تروریستی دو عامل انتحاری داعش در نزدیکی مراز شهید سلیمانی در کرمان حدود 90 نفر از هموطنانمان به شهادت رسیدند.

24 آذرماه نیز تروریست‌های گروهک جیش العدل به فرماندهی انتظامی راسک حمله کردند که منجر به شهادت 11 نفر از نیروهای انتظامی در این محل شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها