کد خبر: 700739
تاریخ انتشار :

حقانی به اتحادیه اروپا: برای حل مشکلات، افغانستان باید در نهادهای بین‌المللی عضو شود

وزیر کشور حکومت طالبان در دیدار با کاردار سفارت اتحادیه اروپا گفت برای حل مشکلات افغانستان، باید به این کشور در نهادهای بین‌المللی عضویت داده شود.

حقانی به اتحادیه اروپا: برای حل مشکلات، افغانستان باید در نهادهای بین‌المللی عضو شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سراج‌الدین حقانی» وزیر کشور حکومت طالبان در دیدار با «رافائلا یودیچه» سفیر اتحادیه اروپا برای افغانستان گفت: برای حل بهتر مسائل، باید در نهادهای مهم بین‌المللی به امارت اسلامی عضویت داده شود تا افغان‌ها نمایندگی واقعی خود را داشته باشند.

حقانی افزود: افغانستان پس از چند دهه بی‌ثباتی و مشکلات به سرعت به‌سمت ثبات سیاسی و اقتصادی پیش می‌رود و اکنون، افغان‌ها احساس امنیت فیزیکی و روانی می‌کنند.

به گزارش «تلویزیون ملی» افغانستان، کاردار اتحادیه اروپا برای افغانستان نیز در این دیدار، از تلاش‌های طالبان در تأمین امنیت قدردانی کرد و به نمایندگی اتحادیه اروپا از ادامه کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان در افغانستان اطمینان داد.

اخیراً «سهیل شاهین» رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر عدم واگذاری کرسی افغانستان به حکومت کابل را غیراصولی، غیرعادلانه و تبعیض آمیز خوانده و تأکید کرده بود این موضوع به اعتبار سازمان ملل صدمه می‌زند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها