کد خبر: 700742
تاریخ انتشار :

کاخ سفید: توصیف ترامپ از متهمان حمله به ساختمان کنگره توهین آمیز است

کاخ سفید اعلام کرد توصیف دونالد ترامپ از دستگیرشدگان حمله به ساختمان کنگره در ژانویه ۲۰۲۱، فوق العاده ترسناک و توهین آمیز است.

کاخ سفید: توصیف ترامپ از متهمان حمله به ساختمان کنگره توهین آمیز است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کارین ژان پییر سخنگوی کاخ سفید توصیف دونالد ترامپ از دستگیرشدگان حمله به ساختمان کنگره در 6 ژانویه 2021، را فوق العاده ترسناک و توهین آمیز خواند.

حدود 10 روز پیش دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، در یک گردهمایی انتخاباتی در ایالت آیووا، خواستار آزادی تمام افرادی شد که به دلیل حمله به کنگره در ژانویه 2021 دستگیر شدند.

وی اظهار کرد آنهایی که در جریان حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره دستگیر شدند، گروگان هستند و دولت بایدن با آنها بدرفتاری کرده است.

ترامپ تاکید کرد آنها به اندازه کافی رنج دیده‌اند. من آنها را گروگان می خوانم. برخی دیگر آنها را زندانی می خوانند.

وی در این سخنرانی بار دیگر ادعای خود را درباره بروز تقلب و دزدیده شدن انتخابات 2020 مطرح کرد و خود را قربانی یک بازی سیاسی دانست.

ژان پییر تاکید کرد اینکه ترامپ دستگیرشدگان حمله به ساختمان کنگره را «گروگان» توصیف کرد، بسیار توهین آمیز است.

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سومین سالگرد حمله 6 ژانویه به کنگره از سوی طرفداران ترامپ و در نخستین سخنرانی سال جدید خود با حمله شدید به رقیب اصلی اش در انتخابات 2024، گفت: ترامپ به دنبال انتقام گرفتن و تلافی جویی از مخالفان سیاسی اش است.

وی در این سخنرانی اظهار کرد ترامپ باعث به راه افتادن شورش 6 ژانویه و حمله به ساختمان کنگره شده است و قصد انتقام جویی از کسانی را دارد که به دنبال مجازات او هستند.

بایدن تصریح کرد ترامپ به جمعیت زیادی گفت که مانند جهنم بجنگید. و ناگهان تمام جهنم آزاد شد. سپس مانند همیشه، او این کار کثیف را به دیگران واگذار و به کاخ سفید عقب نشینی کرد.

رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی ترامپ و طرفدارانش را افرادی خطرناک نامید و از دموکرات ها، طرفداران مستقل و جمهوری خواهان مشهور و معتبر خواست تا دموکراسی آمریکا را برای حمایت از او گرامی بدارند.

سخنگوی کاخ سفید در حالی این اظهارات را بیان کرد که دو روز پیش دونالد ترامپ اولین رقابت درون حزبی جمهوری خواهان در ایالت آیووا برای انتخابات 2024 را به سود خود به پایان رساند و در این میدان مهم انتخاباتی پیروز شد.

پس از برگزاری انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در ایالت آیووا، جمهوری خواهان هفته دیگر در نیوهمپشایر به پای صندوق های رای خواهند رفت. تازه ترین نظرسنجی های انجام شده در این ایالت حاکی از آن است که ترامپ در این ایالت با اختلاف اندکی از نیکی هیلی پیشی دارد و پس از آنها دیسانتیس در رده سوم قرار دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال 2024 برگزار می شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها