کد خبر: 701193
تاریخ انتشار :

«جان کربی» ایران را به حمایت از ارتش یمن متهم کرد

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز در ادامه ادعاهای این کشور علیه تهران گفت: می‌دانیم که اگر حمایت ایران از حوثی‌ها (ارتش ملی یمن) نبود، شاهد این حملات در دریای سرخ نبودیم.

«جان کربی» ایران را به حمایت از ارتش یمن متهم کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق به نقل از الجزیره، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اِن بی سی اعلام کرد: ما در حال مذاکره بسیار جدی با همتایان خود در خصوص آزادسازی اسیران هستیم؛ اما هنوز توافقی به دست نیامده است.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در این مصاحبه گفت: «مک‌ گورک» هماهنگ‌ کننده آمریکا در امور خاورمیانه (غرب آسیا) یک هفته پیش در دوحه بود تا بررسی کند که آیا می‌ توانیم در این زمینه به پیشرفتی برسیم.

جان کربی در این باره افزود: رییس جمهور (جو بایدن) به دستیابی به راه حل دو دولتی بسیار خوشبین است و معتقد است که این بهترین راه برای صلح و امنیت در منطقه است.

این مقام آمریکا پیرامون موضوع یمن هم مدعی شد: ما در یمن در حال جنگ نیستیم و هدف از اقدامات ما متوقف کردن تهدیدات حوثی‌ ها (ارتش ملی یمن) مطابق با قوانین سازمان ملل است! آن ها توانایی‌ های تهاجمی دارند؛ اما باید تصمیم درستی بگیرند، در غیر این‌صورت به عملیات خود ادامه می‌ دهیم.

وی در ادامه ادعاهای این کشور علیه تهران اضافه کرد: می دانیم که اگر حمایت ایران از حوثی ها نبود، شاهد این حملات در دریای سرخ نبودیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها