کد خبر: 701311
تاریخ انتشار :

ژنرال حطیط: تحولات جبهه جنوب لبنان برای تل آویو دردآور است

تحلیلگران امور نظامی مشهور لبنانی با اشاره به تحولات جبهه جنوب لبنان با رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین های اشغالی، از اهداف و تحرکات ارتش این رژیم در تشدید حملات خبر داد.

ژنرال حطیط: تحولات جبهه جنوب لبنان برای تل آویو دردآور است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «امین حطیط» تحلیلگر امور نظامی و راهبردی در گفت وگو با رسانه لبنانی النشره درباره تحولات جبهه جنوب لبنان اعلام کرد: روند تحولات جنوب لبنان تاکنون به گونه ای است که حرکت این جبهه به سمت جنگ تمام عیار با وجود نیت و قصد تجاوزکارانه طرف اسرائیلی، بعید است.

وی افزود: تل آویو این قصد تهاجمی را اجرا نخواهد کرد، مگر اینکه موفقیت و مهار واکنش را تضمین کند.

این کارشناس امور نظامی بیان کرد: اوضاع در این جبهه برای تل آویو دردآور شده است، زیرا عملیات حزب الله برای اولین بار از سال ۱۹۴۸ آنرا مجبور به ایجاد نوار امنیتی خالی از سکنه کرده است و علاوه بر آن شمار زیادی از آنان (شهرک نشینان صهیونیست) از این مناطق خارج شده‌اند و بخش های اقتصادی فلج شده است.

ژنرال بازنشسته و کارشناس امور نظامی لبنان افزود: تل آویو عامدانه در راستای تشدید درگیری و تنش حرکت می‌کند تا حزب الله را به سمت جنگ تمام عیار بکشاند و شروع کننده حزب الله باشد، زیرا نمی‌خواهد در این جنگ تنها باشد بلکه خواهان درگیر کردن آمریکاست و این محقق نمی‌شود مگر اینکه حزب الله شروع کننده این نبرد باشد.

این تحلیلگر امور نظامی در پایان تاکید کرد: حزب الله کنترل امور را در این جبهه در دست دارد و بهانه ای به تل آویو نخواهد داد.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین در ۱۵ مهرماه، حزب‌الله لبنان در راستای سرگرم کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین و کاهش فشار بر مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در داخل خاک فلسطین کرده است.

در این باره رسانه‌های صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده اند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها