کد خبر: 701456
تاریخ انتشار :

حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل

مقاومت اسلامی عراق پایگاه نظامیان اشغالگر آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل را مورد حمله پهپادی قرار داد.

حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، این حمله پس از آن انجام شد که نیمه شب گذشته، ارتش تروریستی آمریکا به مقرهای الحشد الشعبی در منطقه جرف النصر در استان بابل و شهر القائم در مرز عراق با سوریه حمله کرد که در جریان آن دست‌کم ۲ نیروی الحشد الشعبی به شهادت رسیدند.

ساعاتی پیش، دولت عراق در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله ارتش تروریستی آمریکا به مقرهای سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که به منظور حمایت از حاکمیت عراق در سطح بین المللی از واشنگتن شکایت می کند.

پیش از این نیز قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق ضمن محکوم کردن حمله ارتش آمریکا به مقرهای الحشد الشعبی، آن را نقض آشکار حاکمیت کشورش دانست.

دولت عراق همچنین از تشکیل کمیته ای به ریاست مشاور امنیت ملی خود برای جمع آوری شواهد و مدارک و به منظور حمایت از موضع عراق در سطح بین المللی درخصوص شکایت خود علیه واشنگتن خبر داد.

پس از حمله آمریکا به مواضع گروه‌های مقاومت در عراق، رسانه‌های محلی از شنیده‌شدن صدای انفجار در پایگاه نظامیان آمریکایی در شرق سوریه خبر دادند.

بنا به اعلام رسانه ها در این حمله محل استقرار اشغالگران آمریکایی در میدان گازی «الکونیکو» در دیرالزور هدف حمله شدید موشکی قرار گرفته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها