کد خبر: 702141
تاریخ انتشار :

مردم فلسطین با سلاح‌های آمریکایی و غربی قتل‌عام می‌شوند

عبدالملک بدر ال دین الحوثی گفت که ما در پایان هفته شانزدهم تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه بر اهمیت تداوم پیشروی به سمت موضع صحیح خود در چارچوب مسئولیت دینی و انسانی تأکید می‌کنیم.

مردم فلسطین با سلاح‌های آمریکایی و غربی قتل‌عام می‌شوند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، دبیرکل جنبش انصار الله یمن طی سخنانی به بررسی تازه‌ترین تحولات کشورش و منطقه به‌ویژه عملیات نیروهای یمنی در حمایت از مردم مظلوم غزه پرداخت.

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی در این سخنان گفت: ما در پایان هفته شانزدهم تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه بر اهمیت تداوم پیگیری‌ها و پیشروی به سمت موضع صحیح خود در چارچوب مسئولیت دینی و انسانی خود تأکید می‌کنیم.

وی افزود: دشمن صهیونیستی همچنان به ارتکاب فجیع‌ترین جنایات در نوار غزه ادامه می‌دهد و طی آن روزانه صدها فلسطینی شهید و مجروح می‌شوند و به عنوان بخشی از جنایات نسل‌کشی، غیرنظامیان در نوار غزه پس از دستگیری توسط دشمن صهیونیستی کشته می‌شوند. رژیم اشغالگر فلسطینی‌ها را دستگیر می‌کند و در اقدامی که نقض کرامت انسانی است آنها را عریان و سپس اعدام می‌کند.

الحوثی تصریح کرد: دشمن صهیونیستی با راکت‌ها و موشک‌های آمریکایی، انگلیسی، آلمانی و دیگر کشورها مردم غزه را قتل‌عام می‌کند. یکی از دردناک‌ترین و تأسف‌بارترین صحنه‌های رنج مجروحان، قطع عضو آنها بدون بیهوشی است. رنج و مظلومیت بزرگ مردم غزه به نفرینی تبدیل خواهد شد که دامن آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و حامیان آنها را خواهد گرفت.

دبیرکل انصار الله ادامه داد: دشمن صهیونیستی با تمام وقاحت، با اذعان به ورشکستگی اخلاقی و انسانی خود، بیمارستان‌ها را اهداف ضروری برای عملیات نظامی اعلام می‌کند. هرگاه دشمن به اردوگاه، شهر یا محله‌ای حمله می‌کند، نخستین هدفش بیمارستان‌ها هستند. دشمن اشغالگر نمی‌خواهد کسانی که به مردم فلسطین خدمات بهداشتی ارائه می‌دهند در بیمارستان‌ها بمانند و نمی‌خواهد دارو و کادر پزشکی در دسترس مردم باشند، بنابراین برخی از آنها را می‌کشد و برخی دیگر را دستگیر می‌کند. این در حالی است که بیماران در غزه به شدت در رنج هستند و بیماری‌های عفونی در میان آوارگان گسترش یافته است. محاصره شدید مردم فلسطین به‌دست صهیونیست‌ها در نوار غزه همچنان ادامه دارد و در میان آوارگان عده‌ای بر اثر گرسنگی جان می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: حقوق بشر و حقوق بین الملل اگر با منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی در تضاد باشد، هیچ اعتباری ندارند. دشمن صهیونیستی علاوه بر کشتار، ویرانی و آواره کردن مردم غزه، (آن روا) را هدف قرار می‌دهد و آمریکا نیز به طور کامل از این اقدام حمایت می‌کند. این در حالی است که (آن روا) از زمان تأسیس، خدمات ساده‌ای را تحت نظارت غرب و آمریکا به مردم غزه ارائه می‌دهد. حمله رژیم صهیونیستی به (آن روا) پس از تصمیم دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر ضرورت توقف جنایات قتل و نسل کشی در غزه صورت گرفت. پس از تصمیم دیوان بین المللی دادگستری، فرض بر این است که غذا و دارو وارد غزه شود و این مسأله به کاهش جنایات نسل کشی کمک کند. آمریکا پرچم مبارزه علیه (آن روا) را به دوش می‌کشد و کشورهای دیگر را تحریک می‌کند تا کمک‌های ابتدایی و محدودی را که ارائه می‌کند، متوقف کنند.

الحوثی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا مردم فلسطین چیزی برای تغذیه و همچنین امنیت نداشته باشند. مردم فلسطین حتی در مدارس (آن روا) که در آن پناه گرفته بودند و تحت حمایت سازمان ملل هستند، در امان نبودند. هدف قرار گرفتن آوارگان فلسطینی در مدارس (آن روا) نشان دهنده وسعت طغیانگری آمریکا و ورشکستگی اخلاقی و انسانی غرب است که زمام امور را برای اعلام توقف کمک به (آن روا) به‌دست گرفته است. در قبال مظلومیت بزرگ مردم فلسطین، جامعه جهانی همچنان با عدم اقدام جدی برای متوقف کردن جنایات رژیم صهیونیستی، بی‌تفاوت مانده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها