کد خبر: 702447
تاریخ انتشار :

ایجاد مرکز آموزش راه آهن؛ تلاشی برای گسترش خطوط ریلی افغانستان

حکومت کنونی افغانستان با نهادهای داخلی این کشور جهت گسترش خطوط ریلی، تفاهمنامه‌ای برای ایجاد مرکز آموزش راه آهن به امضا رسانده است.

ایجاد مرکز آموزش راه آهن؛ تلاشی برای گسترش خطوط ریلی افغانستان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، اداره آموزش فنی و حرفه‌ای حکومت طالبان اعلام کرد با یک نهاد دولتی و چهار نهاد خصوصی پنج تفاهمنامه به امضا رسانده است که ایجاد مرکز آموزش راه آهن از مهمترین موارد آن است.

«فضل الرحمان فاضل» معاون اداری و مالی اداره آموزش فنی و حرفه‌‌ای حکومت طالبان گفت ایجاد و تاسیس مرکز آموزش راه آهن، تجهیزات، موادخام، کتابخانه و آزمایشگاه همچنین بورسیه و آموزش‌های کوتاه مدت از موارد این تفاهمنامه است.

«بخت‌الرحمان شرافت» رئیس اداره راه ‌آهن افغانستان نیز اظهارداشت: از بزرگترین مشکلاتی با آن مواجه هستیم، طراحی، ارزیابی و برآورد است.

راه‌آهن در افغانستان به طور رسمی از طریق پروژه‌های خط‌ آهن روسیه و انگلیس در سال 1885 میلادی برنامه‌ریزی و آغاز شده بود اما به دلیل مشکلات، تنش‌ها و درگیری‌ها خطوط فعال قابل توجهی وجود ندارد.

با این حال، طرح راهبردی راه‌آهن خواف در شرق ایران به هرات در غرب افغانستان، قطعه ای مهم از پازل ارتباطی میان کشورهای منطقه است که اجرای آن از سال 1386 کلید خورد تا مسیر ریلی خواف واقع در 267 کیلومتری جنوب شرقی مشهد را در قالب خط آهنی به طول حدود 220 کیلومتر به شهر هرات در شمال غرب افغانستان پیوند دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها