کد خبر: 702842
تاریخ انتشار :

نتانیاهو: ظرف ۲ هفته عملیات رفح آغاز می‌شود

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند علی رغم مخالفت‌های بین‌المللی، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به وزیر خارجه آمریکا گفته ظرف دو هفته آینده، عملیات تل‌آویو در رفح آغاز می شود.

نتانیاهو: ظرف ۲ هفته عملیات رفح آغاز می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، رسانه‌های عبری زبان گزارش کردند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی «بنیامین نتانیاهو» به وزیر خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن گفته است که عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی در«رفح» احتمالاً ظرف دو هفته آینده آغاز می‌شود.

از طرف دیگر، یک مقام ارشد اسرائیلی نیز به شبکه «سی ان ان» گفته است که نتانیاهو پنجشنبه هفته گذشته به کابینه جنگ خود گفته که عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در رفح تا اول ماه رمضان، ۱۰ مارس (۱۱ اسفند) باید کامل شود.

شبکه کان نیز گزارش کرده است که به واسطه درخواست مصر و آمریکا، عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در رفح پس از تکمیل «تخلیه گسترده» ساکنان از شهر و پس از توافق تل‌آویو و قاهره درباره فعالیت ارتش اسرائیل در مناطق مرزی بین غزه و مصر معروف به محور فیلادلفیا آغاز می‌شود.

کان مدعی شده است که تل‌آویو به چندین کشور منطقه و ایالات متحده درباره آمادگی برای عملیات رفح اطلاع داده است.

از طرف دیگر، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نیز گزارش کرده است که ارتش اسرائیل، عملیات زمینی در رفح در جنوب نوار غزه را تأیید کرده است.

اوایل روز گذشته (جمعه) نتانیاهو به ارتش اسرائیل دستور داد تا یک طرح دوگانه برای تخلیه ساکنان فلسطینی از رفح تنظیم کنند.

رژیم صهیونیستی در حالی چنین عملیاتی را در سرمی‌پروراند که بیش از یک میلیون فلسطینی از جنایات اخیر رژیم صهیونیستی به این شهر مرزی پناه برده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها