کد خبر: 703284
تاریخ انتشار :

طالبان در سالروز شکست شوروی: کشورهای متجاوز در افغانستان باید درس عبرت گرفته باشند

حکومت طالبان در سی و پنجمین سالروز شکست و خروج شوروی سابق از افغانستان تاکید کرد کشورهای متجاوز باید از شکست‌های خود درس عبرت گرفته باشند.

طالبان در سالروز شکست شوروی: کشورهای متجاوز در افغانستان باید درس عبرت گرفته باشند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، حکومت طالبان با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت سی و پنجمین سالروز شکست و خروج شوروی از افغانستان تاکید کرد آزادی و هویت کشورها به همت، مجاهدت مردم آن بستگی دارد.

بیانیه افزود با یاری خداوند مردم افغانستان پیروزی، آزادی و استقلال خود را به دست آوردند.

این بیانیه با اشاره به خروج آمریکا از افغانستان اظهار داشت این کشور برای بار سوم آزاد و این نشاندهنده حس استقلال طلبی مردم است.

حکومت طالبان تاکید کرد کشورهای متجاوز باید از شکست‌های خود در افغانستان درس عبرت گرفته باشند و قبل از هر اقدامی صدها بار فکر خواهند کرد.

بیشتر بخوانید

طالبان در سالروز حمله شوروی به افغانستان: به هیچ کشوری اجازه دخالت در امور داخلی خود را نمی‌دهیم

عبدالسلام حنفی: اهل تشیع و اهل سنت دوشادوش هم علیه اشغالگری شوروی‌ها مبارزه کردند

در این بیانیه آمده است: مردم افغانستان صلح پسند هستند اما هر بار امنیت و صلح آنها در نتیجه وحشت خارجی‌ها به جنگ تبدیل شده است و در نتیجه سالیان زیادی رنج و مشقت متحمل شده‌اند.

این بیانیه در پایان اظهار کرد ملت مسلمان و غیور افغانستان در برابر هرگونه توطئه باید بیدار باشند و وحدت ملی خود را حفظ کنند.

 ارتش سرخ شوروی پس از 9 سال و 50 روز اشغال افغانستان با متحمل شدن تلفات 50 هزار نفری و خسارت‌های سنگین مالی بدون دستاورد نظامی و سیاسی، در دوران «میخائیل گورباچف» آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی مجبور به آغاز روند عقب‌نشینی شد.

آخرین گروه نظامی ارتش سرخ شوروی در 26 بهمن 1367 (15 فوریه 1989) به طور کامل از افغانستان خارج شدند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها