کد خبر: 703290
تاریخ انتشار :

یک عضو ناتو: ارتش روسیه از ۲ سال پیش قوی‌تر شده است

صد آنلاین | مقام ارشد دفاعی لیتوانی گفت ظاهرا ارتش روسیه نسبت به ۲ سال پیش برای درگیری‌های گسترده آماده تر شده، زیرا تجربه قابل توجهی در جنگ با اوکراین به دست آورده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین ، «وایدوتاس اوربلیس» مدیر سیاست دفاعی در وزارت دفاع لیتوانی هشدار داد که ویلنیوس باید آماده «بدترین سناریو» درخصوص حمله احتمالی روسیه باشد.

او طی مصاحبه‌ای با بیزنس اینسایدر تاکید کرد: «همزمان با سالگرد جنگ اوکراین، روسیه اکنون تجربه‌ای از جنگی در مقیاس بالا دارد که باید آن را در نظر گرفت».

 

 

این مقام دفاعی لیتوانی خاطرنشان کرد: «اگر به آمار و ارقام نگاه کنید، روسیه اکنون اعضای زیادی در نیرو‌های مسلح خود در مقایسه با پیش از حمله دارد. این کشور هم‌چنین می‌تواند به سرعت تلفات و خساراتی که به آن وارد شده را جبران کند».

اما این درحالی است که «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز چهارشنبه پیش از نشست سران دفاعی ناتو در جمع خبرنگاران گفت: «ائتلاف ناتو هیچ تهدید نظامی فوری از جانب روسیه برای کشور‌های عضو این اتحادیه نظامی-امنیتی نمی‌بیند، اما «تهدید دائمی حملات هیبریدی» وجود دارد.

هم‌چنین پیش از این «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در واکنش به اظهارات «جو بایدن» رئیس جمهوریآمریکا درباره حمله احتمالی روسیه به کشور‌های ناتو، آن را «یاوه‌گویی» تلقی کرد و گفت: «به گمانم رئیس‌جمهور بایدن نیز می‌داند که این یاوه است. این فقط اصطلاحی برای توجیه سیاست پر از اشتباه او در قبال روسیه است.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها