کد خبر: 703854
تاریخ انتشار :

اسامه حمدان: حمله به رفح، تبعات سنگینی برای صهیونیست‌ها خواهد داشت

عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که صهیونیست‌ها به قدری در دستیابی به اهداف خود ناکام بوده‌اند که اکنون تنها گزینه حمله به رفح را به مثابه تنها اهرمِ در دسترسشان ارزیابی می‌کنند. اقدامی که اگر انجام شود تبعات ناگواری را برایشان رقم خواهد زد.

اسامه حمدان: حمله به رفح، تبعات سنگینی برای صهیونیست‌ها خواهد داشت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "اسامه حمدان" عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش حماس با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی یک پیروزی بزرگ برای ملت و مقاومت فلسطین بود، گفت: در قالب این عملیات مقاومت فلسطین ظرف چند ساعت به دستاوردهای بزرگی علیه اشغالگران صهیونیست رسید. البته که مقاومت فلسطین این پیش بینی را داشت که صهیونیست‌ها دست به اقدامات جنایتکارانه‌ای نیز پس از این عملیات خواهند زد. این عملیات، برآیندی از مقاومت ملت فلسطین در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها بود و تاکید داشت که نمی‌توان در برابر رژیم اشغالگر قدس و اقدامات ضدانسانی آن سکوت کرد و منفعل بود.

اسامه حمدان در گفتگو با پرس‌تی‌وی ادامه داد: دولت آمریکا در جنگ غزه صرفا حامی صهیونیست‌ها نبوده بلکه به معنای واقعی کلمه شریک جرم این رژیم در اِعمال جنایت علیه مردم فلسطین بوده است. در عین حال، حماس هیچ نگرانی در مورد محبوبیت مردمی خود در بحبوحه جنگ غزه ندارد، زیرا مقاومت در برابر صهیونیست‌ها همواره بخشی از هویت ملت فلسطین بوده و اساسا به همین دلیل بوده که محبوبیت حماس نزد افکار عمومی فلسطینی مدام رو به افزایش بوده است. اکنون مردم فلسطین بیش از هر زمان دیگری مسئله پایان اشغالگری صهیونیست‌ها را به مثابه امری ملموس ارزیابی می‌کنند.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تصریح کرد: آزادسازی اسرای فلسطینی از زندان‌های اشغالگران صهیونیست بخشی از اهدافی بوده که در قالب عملیات طوفان الاقصی تعریف شده است. هدف اصلی عملیات مذکور مقابله با طرح و برنامه‌های نتانیاهو و رژیم صهیونیستی جهت منزوی کردن همیشگی مسئله فلسطین بود. با این حال، عملیات طوفان الاقصی بسیاری از معادلات را در این رابطه دگرگون کرد.

اسامه حمدان در ادامه با اشاره به مواضع و حضور فعال حماس در جریان مذاکرات قاهره و همچنین موضع صریح آن در رابطه با ابتکارهای مطرح شده در قالب مذاکرات صلح پاریس گفت: حماس از موضع قدرت وارد میدان شده و با برخی گزاره‌های مطرح در توافق‌های آتش بس و مبادله اسرای پیشنهادی که صهیونیست‌ها با آنها توافق بوده‌اند، مخالفت کرده و در این رابطه پیشنهادات خود را نیز ارائه کرده است. به طور خاص در مورد مذاکرات پاریس و ابتکار صلح برآمده از آن، حماس یک طرح سه مرحله‌ای را پیشنهاد داده و منتظر است که ببیند واکنش طرف‌های مقابل چیست.

عضو دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: مسئله اسرای صهیونیست فشارهای زیادی را به نتانیاهو و دولتش وارد کرده است. صهیونیست‌ها تاکنون شماری از اسرای خود را با بمباران غزه کشته‌اند که این مسئله خود برای رژیم اشغالگر قدس چالش‌زا بوده است. البته مسئله اسرا تنها یکی از اهرم‌هایی است که مقاومت فلسطین می‌تواند با استفاده از آن علیه نتانیاهو و دولتش اِعمال فشار کند. مسئله شلیک موشک به سمت اراضی اشغالی ابزار موثر دیگری است که مقاومت فلسطین در اختیار دارد. البته که در دیگر عرصه‌های میدانی نیز صهیونیست‌ها با چالش‌های جدی در مواجهه با جنبش حماس رو‌به‌رو هستند.

اسامه حمدان در ادامه با اشاره به تهدیدات صهیونیست‌ها جهت حمله به رفح گفت: نتانیاهو با این تهدیدات سعی دارد تا موضع حماس در میز مذاکرات آتش بس را تضعیف کند. در عین حال، صهیونیست‌ها به دنبال تشدید فشارها علیه میانجی گران بین المللی نیز هستند. با این حال صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که حمله آن‌ها به رفح می تواند سناریوهای دردناکی را برایشان رقم بزند.

حمدان تصریح کرد: مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگری امری کاملا مشروع و قانونی است. با این همه، آنچه که واضح است این نکته ا‌ست که اشغالگری صهیونیست‌ها خاتمه خواهد یافت و ملت فلسطین در این رابطه مصمم هستند.

عضو دفتر سیاسی حماس خاطر نشان کرد: صهیونیست‌ها پس از گذشت بیش از 4 ماه از آغاز جنگ غزه هنوز به هیچکدام از اهدفی که برای خود از حمله به غزه تعریف کرده بودند دست نیافته‌اند. آن‌ها به قدری در دستیابی به اهداف خود ناکام بوده‌اند که اکنون تنها گزینه حمله به رفح را به مثابه تنها اهرمِ در دسترسشان ارزیابی می‌کنند. اقدامی که اگر انجام شود تبعات ناگواری را برایشان رقم خواهد زد.

اسامه حمدان به مسئله حمایت‌های اعضای مختلف محور مقاومت از ملت و مقاومت فلسطین نیز اشاره و تاکید کرد: این حمایت‌ها تا حد زیادی موثر و مفید بوده‌اند و پالس‌های معناداری را هم به دولت آمریکا و هم  رژیم اشغالگر قدس رسانده‌اند. در واقع، کنشگری میدانی محور مقاومت تا حد زیادی هزینه‌های جنگ افروزی و جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم غزه را بالا برده است و پیام قدرتِ محور مقاومت را به طرف‌های مذکور رسانده است. معادله‌ای که محاسباتی جدید را به صهیونیست‌ها تحمیل کرده و حقیقتا قابل تقدیر است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها