کد خبر: 704062
تاریخ انتشار :

محکومیت ترامپ در پرونده کلاهبرداری سنگین‌تر شد

دادگاه منهتن آمریکا با احتساب سود بدهی، به طور رسمی ترامپ را در پرونده کلاهبرداری به پرداختن بیش از ۴۵۴ میلیون دلار محکوم کرد.

 محکومیت ترامپ در پرونده کلاهبرداری سنگین‌تر شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دادگاه منهتن نیویورک در آمریکا با احتساب سود بدهی، به طور رسمی ترامپ را در پرونده کلاهبرداری و فساد مالی به پرداختن 454 میلیون و 200 هزار دلار محکوم کرد.

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، در تاریخ 16 فوریه در پرونده کلاهبرداری و فساد مالی به پرداخت حدود 355 میلیون دلار جریمه و 3 سال ممنوعیت انجام فعالیت های تجاری در نیویورک محکوم شد.

بر این اساس، قاضی آرتور انگورون، پس از چندین جلسه دادگاه طی 3 ماه، ترامپ را به پرداخت 354 میلیون و 900 هزار دلار جریمه به همراه سود آن و 3 سال ممنوعیت مدیریت هر شرکت تجاری در شهر نیویورک محکوم کرد.

دونالد ترامپ، دو فرزند پسر ارشدش و تنی چند از کارکنان سازمان خانوادگی آنها متهم به کلاهبرداری و بیش از حد نشان دادن ارزش دارایی ها و املاک ترامپ برای دریافت وام های بهتر و شرایط بیمه‌ای مطلوب تر طی یک دهه بودند.

قاضی همچنین ترامپ و شرکت های املاک او را که نامشان در این کیفرخواست آمده، به مدت 3 سال از ارائه درخواست وام به هر موسسه مالی در نیویورک، منع کرد.

دو فرزندان ترامپ به نام های جونیور و اریک نیز که از دیگر متهمان این پرونده بودند، هر کدام به پرداخت  بیش از 4 میلیون دلار جریمه محکوم شدند. برای تمام جریمه های صادر شده سود نیز درنظر گرفته شده بود.

از مجموع رقم بدهی صادر شده به علاوه سود آن، تنها بیش از 114 هزار دلار آن سود درنظر گرفته شده روزانه برای دونالد ترامپ است که در صورت عدم پرداخت روزانه ادامه خواهد یافت.

چند روز پیش لتیتا جیمز، دادستان نیویورک اعلام کرد که اگر دونالد ترامپ توانایی پرداخت جریمه 355 میلیون دلاری در پرونده کلاهبرداری خود را نداشته باشد، دارایی های وی از جمله آسمان خراش هایش را مصادره خواهد کرد.

دونالد ترامپ نیز پس از صدور این حکم در پستی در شبکه اجتماعی تروث سوشیال، قاضی پرونده و داستان نیویورک را احمق و فاسد خواند و این پرونده را نوعی پاپوش و انتقام گیری سیاسی و دخالت در انتخابات دانست.

در همین حال وکلای ترامپ این احکام را بی عدالتی فاحش خوانده و اظهار کردند که حتما نسبت به این حکم درخواست تجدیدنظر خواهند داد و معتقدند با این درخواست می توانند حکم را تغییر دهند.

ترامپ همچنین در جمع هزاران تن از هوادارانش در میشیگان، صدور جریمه 355 میلیون دلاری برای خود را، دخالت در انتخابات خواند. وی ضمن محکوم کردن این قاضی، مدعی شد که قاضی انگورون بخشی از توطئه حزب چپ با هدف ممانعت او از راه یابی دوباره به کاخ سفید است.

ترامپ افزود: این سوء استفاده های متعدد از قدرت، تنها حمله به من نیست. این حمله به تمام مردم آمریکاست.

پرونده کلاهبرداری ترامپ که در سپتامبر 2022 توسط لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک علیه ترامپ، پسران ارشد او، شرکت های آنها و چندین مدیر اجرایی مطرح شد.

دادستان نیویورک آنها را متهم کرد که به صورت غیرواقعی ارزش دارایی‌های شرکت خانوادگی خود را برای دریافت وام‌های بانکی با شرایط بهتر، بین 2.23 تا 3.6 میلیارد دلار بیشتر از ارزش واقعی آنها اعلام کرده‌اند.

جیمز تصریح کرد که او نسبت به قدرت این پرونده اطمینان کامل دارد و اینکه فسادهای مالی جرایم بدون قربانی نیستند. این تنها یک اشتباه ساده نبوده و چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت و وسعت کلاهبرداری خیره کننده بوده است.

این در حالی است که یک روز پس از صدور این حکم سنگین برای ترامپ، همسر یک سرمایه‌گذار آمریکایی کارزاری را برای جمع آوری پول به منظور کمک به دونالد ترامپ برای پرداخت جریمه 355 میلیون دلاری صادر شده در پرونده کلاهبرداری و فساد مالی وی، راه اندازی کرد.

این کارزار اینترنتی از سوی النا کاردون، همسر گرانت کاردون، کارآفرین و سرمایه گذار میلیونر آمریکایی به راه افتاد.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست.

اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند.

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

ترامپ همچنین در انتخابات اولیه درون حزبی در ایالت های آیووا، نیوهمپشایر و نوادا با اختلاف چشمگیری نسبت به سایر رقبای خود پیروز شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها