کد خبر: 704747
تاریخ انتشار :

وزیر خارجه ترکیه: زمان گفت‌وگو درباره آتش‌بس در اوکراین فرا رسیده است

وزیر خارجه ترکیه با اشاره به اینکه موضوع اشغالگری و حاکمیت را نباید با آتش‌بس یکی دانست، گفت: نمی‌خواهیم به اشغالگری رسمیت بدهیم اما زمان آن رسیده است که درباره آتش‌بس در اوکراین گفت‌وگو کنیم.

وزیر خارجه ترکیه: زمان گفت‌وگو درباره آتش‌بس در اوکراین فرا رسیده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه در نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا با بیان اینکه "امسال از 148 کشور، 4700 نفر در این نشست شرکت کردند"، گفت: 19 رئیس دولت، 2 رئیس منطقه خودمختار، 52 وزیر خارجه و 64 وزیر در این نشست حضور داشتند.

وی درباره غزه با اشاره به وضعیت بغرنج در این منطقه گفت: رساندن کمک غذایی به غزه در حالی که منتظر تأیید کسی باشیم به‌معنای مشارکت در مرگ آرام و بی‌صدای بیش از 2 میلیون نفر ساکن این منطقه است، ما باید به‌صورت یکجانبه در این خصوص اقداماتی را انجام دهیم.

وزیر خارجه ترکیه درباره جنگ اوکراین نیز اظهار داشت: می‌بینیم که دو طرف جنگ به محدودیتهایی که از راه جنگ می‌توانند به آن دست پیدا کنند، رسیده‌اند، اکنون به‌نظر می‌رسد که زمان گفتگو برای آتش‌بس فرا رسیده است، این به‌معنای رسمیت دادن به اشغالگری نیست اما معتقدیم که باید موضوع آتش‌بس و به‌رسمیت شناختن اشغالگری و حاکمیت سرزمینی را از هم جدا کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها