کد خبر: 705136
تاریخ انتشار :

طالبان: گزارش سازمان ملل درباره رویدادهای امنیتی افغانستان مغرضانه است

سخنگوی طالبان گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره افزایش رویدادهای امنیتی در افغانستان را مغرضانه و تلاش برای اعمال فشار به حکومت کابل دانست.

طالبان: گزارش سازمان ملل درباره رویدادهای امنیتی افغانستان مغرضانه است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در واکنش به گزارش سه‌ماهه تازه دبیرکل سازمان ملل درباره وضعیت افغانستان گفت: این گزارش مدعی افزایش 37 درصدی رویدادهای امنیتی در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته است، اما در تفصیل رویدادها آمده است که اکثر این رویدادهای برخورد نیروهای امنیتی با قاچاقچیان مواد مخدر بوده است.

وی افزود: به‌جای اینکه از رویدادهای که در عملیات با قاچاقچیان مواد مخدر به وقوع پیوسته، تقدیر شود و از آن به عنوان بیداری نیروهای امنیتی تعبیر گردد، از این موضوع برای نشان دادن ناامنی افغانستان استفاده شده است.

به گفته مجاهد، در نتیجه مبارزه نیروهای طالبان با مواد مخدر، از سال گذشته تاکنون بیش از 14 هزار نفر در ارتباط با تولید و قاچاق مواد مخدر بازداشت شده و به محاکم سپرده شده‌اند و بیش از 5500 تُن مواد مخدر نیز نابود شده است.

سخنگوی طالبان با اظهار اینکه طی یک سال گذشته بیش از 1200 کارگاه تولید مواد مخدر نیز از بین برده شده و 15 هزار و 300 هکتار زمین نیز از کشت خشخاش پاکسازی شده، ادامه داد: اکنون معلوم می‌شود که سازمانی به نام ملل متحد چگونه به مخدوش ساختن ذهنیت مردم ما مشغول است و امنیت را ناامنی تعبیر می‌کند؟

بیشتر بخوانید

سازمان ملل: مخالفان مسلح در افغانستان قادر به ایجاد چالش برای طالبان نبوده‌اند

گوترش: تمام نشست‌های مخالفان حکومت کابل بی‌نتیجه بوده است

وزیر خارجه طالبان: مشکل امنیت و مواد مخدر در افغانستان حل شده است

وی این گونه گزارش‌ها را به درخواست برخی گروه‌های استخباراتی است که برای فشار بر هیئت حاکمه افغانستان تلاش می‌کنند.

مجاهد همچنین تأکید کرد: امارت اسلامی افغانستان به این گزارش به دیده شک می‌نگرد و آن را سوء استفاده از نام و عنوان سازمان ملل متحد می‌داند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها