کد خبر: 705708
تاریخ انتشار :

نگرانی رسانه صهیونیستی از رزمایش دریایی ایران، چین و روسیه

روزنامه جر و زال م‌ پست از تعمیق همکاری‌های دریایی ایران، چین و روسیه و برگزاری رزمایش سه جانبه میان آنها ابراز نگرانی کرده است.

نگرانی رسانه صهیونیستی از رزمایش دریایی ایران، چین و روسیه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک روزنامه صهیونیستی رزمایش سه‌جانبه میان ایران، روسیه و چین را نشان‌دهنده گسترش همکاری‌ها میان این سه کشور دانسته و از آن ابراز نگرانی کرده است.

روزنامه جروزالم‌پست در گزارشی امروز پنجشنبه نوشت: «روسیه، ایران و چین در گذشته دست‌کم چهار رزمایش دریایی برگزار کرده‌اند، اما رزمایش امسال بزرگتر است و در بحبوحه تشدید تنش‌ها در دریای سرخ و در سواحل یمن برگزار می‌شود.»

این رسانه صهیونیستی نوشته است: «این رزمایش دریایی مهم است و پیغامی را برای قدرت‌های غربی ارسال می‌کند. در شرایط تداوم حملات حوثی‌های تحت حمایت ایران به کشتی‌ها و تقابل آمریکا و انگلیس و طرف‌های دیگر با حوثی‌ها، این رزمایش با مشارکت ایران، روسیه و چین نشان می‌دهد که نیروهای دریایی این سه کشور هیچ علاقه‌ای به امنیت دریایی در دریای سرخ ندارند و همکاری با یکدیگر برای تضعیف غرب را ترجیح می‌دهند.»

مرحله اصلی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2024 با مشارکت  ایران، چین و روسیه در شمال اقیانوس هند از دو روز پیش آغاز شد و امروز پنجشنبه پایان یافت.

بیشتر بخوانید

رزمایش مرکب کمربند دریایی 2024 پایان یافت

اجرای عملیات اطفای حریق توسط تیم‌های امدادی ایران، چین و روسیه در رزمایش

کشته شدن یک نیروی هلندی در رزمایش ناتو

در این رزمایش یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و یگان‌های شناوری کشورهای چین و روسیه شرکت داشتند و نمایندگانی از کشور های عمان، آذربایجان، قزاقستان، پاکستان و آفریقای جنوبی نیز حضور داشتند.

هدف از برگزاری این رزمایش تحکیم امنیت و مبانی آن در منطقه و گسترش همکاری‌های چند جانبه میان کشورهای شرکت کننده و نشان دادن حسن نیت و توانایی این کشورها در راستای حمایت مشترک از صلح جهانی، امنیت دریایی و ایجاد یک جامعه دریایی با آینده‌ای مشترک است.

از دیگر اهداف این رزمایش می‌توان  به تقویت امنیت تجارت دریایی بین المللی، مقابله با دزدی دریایی و تروریسم دریایی، اقدامات بشردوستانه، تبادل اطلاعات در حوزه امداد و نجات دریایی و تبادل تجربیات عملیاتی و تاکتیکی اشاره کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها