کد خبر: 706430
تاریخ انتشار :

بزرگداشت روز جهانی قدس در کشور کویت

مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس به دعوت سفارت کشورمان در کویت در یکی از تالارهای بزرگ این کشور با شکوه خاصی برگزار شد.

بزرگداشت روز جهانی قدس در کشور کویت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس به دعوت سفارت کشورمان در کویت در یکی از تالارهای بزرگ این کشور با شکوه خاصی برگزار شد.

در این مراسم جمع کثیری از شخصیت های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، علما و روحانیون مسلمان و مسیحی، معاون وزیر خارجه کویت ،اعضای انجمن دوستی ایران و کویت، سفرای کشورهای اسلامی وخارجی، نمایندگان مجلس و شورای شهر کویت، تعدادی از شخصیت های فلسطینی و نخبگان جامعه ایرانی مقیم این کشور حضور داشتند.

سفیر کشورمان در کویت طی سخنانی ضمن گرامیداشت یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری برای احیای این روز، گفت: با ادامه نسل کشی و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه اهالی غــزه و تحمیل قحطی و گرسنگی زنان و کودکان بی دفــاع بیم آن می رود که بی سابقه ترین فاجعه انسانی دوران معاصر به وقوع بپیوندد.

محمد توتونچی افزود: رژیم نژادپرست صهیونیستی طی 76 سال از اشغال نخستین قبله و سومین حرم شریف مسلمانان لحظه ای از کشتار و کوچاندن اجباری این ملت از سرزمین آبا و اجدادی خود و از میان بردن آثار حیات و هویت فلسطینی و یهودی سازی بیت المقدس دریغ نکرده است، و هر روز شاهد به خاک و خون کشیدن دهها شهروند بی گناه هستیم تا جائی که طی 5 ماه گذشته شمار شهدا از 32 هزار نفر تجاوز کرده است و همچنان جامعه بین المللی و سازمان های مدعی دفاع از حقوق بشر همچنان به تماشا اکتفا می کنند.

توتونچی افزود: حمله به کنسولگری کشورمان در دمشق و نقض آشکار قوانین بین المللی و به شهادت رسیدن جمعی از فرماندهان نظامی بخشی از این جنایات ددمنشانه به شمار می آید.

دکتر محمد الطبطبایی رئیس پیشین شورای عالی مشورتی اجرای احکام اسلامی و امام جماعت مساجد کویت نیز طی سخنانی گفت: بدون تردید قضیه فلسطین مسئله اول جهان اسلام و محور وحدت اسلامی است و روز جهانی قدس روز گردهمایی همه مسلمانان برای یاری رساندن به ملت ستمدیده فلسطین است.

خانم دکتر خدیجه المحمید پژوهشگر و نایب رئیس انجمن دوستی ایران و کویت طی سخنانی خواهان توجه مسلمانان به بیانات و هشدارهای حکیمانه امام راحل و رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت حمایت از حقوق ملت فلسطین شد.

سفیر جمهوری آفریقای جنوبی در کویت آخرین سخنران این مجلس بود که ضمن محکوم کردن جنایات رژیم آپارتایدی اشغالگر به تشریح جزئیات شکایت و اقامه دعوی کشورش علیه اسرائیل نژادپرست در دادگاه لاههو رسیدگی به نسل زدایی و فجایع انسانی در فلسطین پرداخت.

آخرین بخش مراسم دعوت میهمانان به ضیافت افطارى بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها