کد خبر: 706865
تاریخ انتشار :

رشد بی سابقه آمار تلفات جسمانی در صفوف ارتش اسرائیل

آمارهای رسمی اعلام شده از سوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی از اضافه شدن بیش از ۶۸۰۰ نظامی کم توان صهیونیست به فهرست آمار اداره توان بخشی ارتش اسرائیل از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی تا به امروز حکایت دارد.

رشد بی سابقه آمار تلفات جسمانی در صفوف ارتش اسرائیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، با گذشت شش ماه از آغاز عملیات طوفان الاقصی و تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، اداره توان‌بخشی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در جدیدترین گزارش خود اعلام داشت که از تاریخ 7 اکتبر 2023 (15 مهر 1402) بیش از 6800 نظامی معلول و کم توان به آمار پیشین این واحد افزوده شده است.

نشریه «یدیعوت اخرونوت»، در همین رابطه در گزارشی نوشت: این رقم دست کم دو برابر آمار رسمی قبلی اعلام شده از سوی ارتش اسرائیل است. براساس آمار رسمی ارتش رژیم صهیونیستی، تعداد نظامیان ناتوان جسمی اسرائیلی با محاسبه نیروهای پلیس، سازمان امنیت و اطلاعات داخلی (شاباک) و نظامیانی که خارج از جبهه های جنگ اخیر دچار آسیب شده اند، 3202 نفر اعلام شده بود.

این در شرایطی است که «سیپی فیلدمن»، مدیر اداره توان بخشی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در جدیدترین اظهار نظر خود ابراز داشته است که انتظار می رود در پایان سال جاری 20 هزار نظامی مجروح و کم توان به این اداره معرفی شوند.

اداره توان بخشی ارتش رژیم صهیونیستی به طور همزمان از استخدام 400 روان درمانگر و روان شناس در سال جاری خبر داده است.

این واحد در گزارش سالانه خود نوشته است: 71 درصد از نظامیان صهیونیستی که از تاریخ 7 سپتامبر (15 مهر 1402) برای طی مراحل درمانی خود به این واحد معرفی شده اند، در زمره نظامیان ذخیره ارتش اسرائیل بوده اند و 51 درصد از آنها کمتر از 30 سال سن دارند.

آمارها حکایت از آن دارد که از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی آمار افراد زخمی صهیونیست به طور میانگین 1200 نفر در هر ماه بوده است. این آمار به وضوح بسیار بیشتر از آمار رسمی اعلان شده از سوی ارتش اسرائیل است. ارتش اسرائیل پیش از این اعلام کرده بود که تنها 501 نفر از نظامیان مجروح صهیونیست در جریان نبرد طوفان الاقصی، در وضعیت وخیمی به سر می برند و 2701 نظامی دیگر از آسیب های خفیف و متوسط رنج می برند.

بیشتر بخوانید

عملیات فلسطینیان از داخل تونل تحت کنترل ارتش اسرائیل!

عملیات حزب‌الله ضد مقر فرماندهی و پایگاه موشکی ارتش اسرائیل

براساس آمارهای اعلان شده از سوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی 42 درصد از نظامیان زخمی صهیونیست، از ناحیه دست و پا دچار مجروحیت شده اند و 21 درصد از آنها نیز به دلیل پیامدهای حضور در جنگ، دچار بیماری های روانی و اضطرابات ناشی از مجروحیت پس از جنگ شده اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها