کد خبر: 707260
تاریخ انتشار :

هشدار کمیسیون اروپایی درباره اعمال نفوذ روسیه بر انتخابات

رئیس کمیسیون اروپایی در سخنانی درباره تاثیرگذاری و اعمال نفوذ روسیه بر انتخابات پیش روی اروپا هشدار داده و خواستار اتحاد در این تشکل و تداوم حمایت‌های مالی از اوکراین در این شرایط شد.

هشدار کمیسیون اروپایی درباره اعمال نفوذ روسیه بر انتخابات
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه دی سایت، حدود دو ماه قبل از انتخابات اروپا، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، نسبت به تأثیرگذاری روسیه بر این انتخابات هشدار داد. فون در لاین به شبکه تحریریه آلمان (RND) گفت که همین امر در مورد انتخابات ایالتی در سه ایالت شرقی آلمان یعنی زاکسن، تورینگن و براندنبورگ نیز صدق می کند.

وی افزود: ما باید منتظر تلاش‌هایی برای دستکاری و تحریف، سیل گزارش‌های نادرست، و همچنین اختلالات و اقدامات تحریک‌آمیز باشیم که اگر دقت کنید، منشأ آنها روسیه است.

وی در عین حال گفت: اما کشورهای اتحادیه اروپا نباید به خود اجازه دهند تحت تأثیر این موضوع قرار گیرند. فون در لاین ادامه داد: در عوض، اروپا باید در کنار هم متحد بایستد و ثابت قدم باشد، از جمله با ادامه دادن مداوم کمک ها به اوکراین.

هم زمان این مقام اروپایی نسبت به حمله مضاعف به اروپا هشدار داد. به گفته وی همزمان با جنگ روسیه در اوکراین، افزایش فعالیت های ضد اروپایی توسط حامیان و طرفداران روسیه و رئیس جمهور این کشور در حال حاضر در سراسر اتحادیه اروپا ثبت شده است از جمله از طرف حزب افراطی آلمان. فون در لاین به RND گفت: «بیایید خودمان را مسخره نکنیم: دوستان پوتین می‌خواهند اتحادیه اروپا را از درون، از طریق فرآیند فروپاشی، نابود کنند».

به همین دلیل وی از همه شهروندان اتحادیه اروپا خواست تا از حق رای دموکراتیک خود در انتخابات اروپا در 9 ژوئن استفاده کنند و مرکز سیاسی را تقویت کنند. فون در لاین هشدار داد: «اکنون به زمانی می رسیم که باید برای دموکراسی خود و این اروپا بایستیم.

انتخابات پارلمان اروپا 9 ژوئن در آلمان برگزار می شود. در رابطه با اتهامات علیه پتر بایسترون، نماینده پارلمان آلمان به دلیل دریافت پول از روسیه، احزاب دولت ائتلافی آلمان و اتحادیه احزاب متحد مسیحی به شدت از حزب افراطی جایگزینی برای آلمان به دلیل نزدیکی آن به روسیه انتقاد کرده بودند. بایسترون برای رتبه دوم فهرست این حزب افراطی برای انتخابات اروپا نامزد می شود. دفتر دادستانی مونیخ تحقیقات مقدماتی را علیه وی آغاز کرده است.

انتخابات ایالتی در ماه سپتامبر در سه ایالت شرقی آلمان یعنی زاکسن، تورینگن و براندنبورگ برگزار خواهد شد. در نظرسنجی ها، حزب افراطی "جایگزینی برای آلمان" در حال حاضر در هر سه ایالت فدرال پیشتاز است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها