کد خبر: 707565
تاریخ انتشار :

گوگل کارمندان مخالف همکاری با رژیم اسرائیل را اخراج کرد

شرکت آمریکایی گوگل ۲۸ کارمند را که در اعتصاب ۱۰ ساعته در دفاتر این شرکت در نیویورک و سانی ویل کالیفرنیا در اعتراض به همکاری تجاری خود با ارتش رژیم اسرائیل شرکت کرده بودند را اخراج کرد.

گوگل کارمندان مخالف همکاری با رژیم اسرائیل را اخراج کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شرکت گوگل روز چهارشنبه، 29 فروردین، شماری از کارمندان خود را به دلیل اعتراض این افراد به امضای قرارداد میان این شرکت با رژیم صهیونیستی اخراج کرد.

پیش از این رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند تحصن گروهی از کارکنان شرکت گوگل در نیویورک به بازداشت 9 نفر منجر شده است. گزارش شده که کارکنان بازداشت‌شده به تازگی آزاد شده‌اند. 

معترضان که عضو گروهی به نام «فناوری برای آپارتاید نیست» هستند از شرکت گوگل خواسته بودند قرارداد رایانش ابری موسوم به «نیمبوس» که 1.2 میلیارد دلار ارزش دارد را با رژیم اسرائیل لغو کند.

معترضان معتقدند که این قرارداد نظارت رژیم صهیونیستی را تسهیل می‌کند و رنج مردم فلسطین را بیشتر می‌کند. پیشتر نیویورک تایمز به نقل از منابع خود گزارش داده بود که رژیم اسرائیل یک سیستم آزمایشی تشخیص چهره را در نوار غزه برای نظارت گسترده بر فلسطینیان معرفی کرده است.

یک نماینده اطلاعاتی اسرائیل به این روزنامه اعلام کرد که سیستم تشخیص چهره از فناوری‌های شرکت خصوصی اسرائیلی Corsight و Google Photos استفاده می‌کند.

سخنگوی گوگل درباره اخراج‌ها گفت رفتار معترضان کاملا غیرقابل قبول است و مداخله در کار سایر کارکنان و نقض خط‌مشی شرکت است.

کارکنان اخراج شده گوگل می‌گویند که از طریق ایمیل از این موضوع آگاه شدند و از تصمیم گوگل شوکه و عصبانی هستند؛ یکی از کارکنان اخراج شده گوگل گفت: این یک پاسخ بسیار نامتناسب به کارکنانی است که از اخلاق و پاسخگو نگه داشتن گوگل در قبال وعده‌های خود دفاع می‌کنند؛ اقدام گوگل در اخراج کارکنان معترض، تغییری بزرگ در نحوه پاسخگویی گوگل به انتقادات کارکنانش است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها