کد خبر: 710235
تاریخ انتشار :

طالبان با جامعه مدنی در نروژ گفتگو کرده است؟

طی روزهای اخیر و همزمان با نشست جامعه مدنی در نروژ برخی رسانه‌های فارسی‌زبان غربی با تکیه بر شایعات اعلام کردند که نمایندگان طالبان در نشست جامعه مدنی در اُسلو حضور دارند که برخی اعتراض‌ها در فضای مجازی و حقیقی را در پی داشت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در بحبوحه شایعات دیدار نمایندگان طالبان و افغان‌های دیاسپورا در اُسلو، نهاد میزبان، «انجمن تحقیقات حقوق بشر» تصریح کرد این دیدار در واقع بین افغان‌های مقیم نروژ و فعالان جامعه مدنی با «ریچارد بنت» گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل برای افغانستان بوده است.

بر اساس اطلاعیه منتشرشده توسط سازمان انجمن تحقیقات حقوق بشر، این دیدار پیرامون موضوعات مختلف شامل نیاز مداوم افغانستان به کمک‌های بشردوستانه، افزایش فرصت‌های حفاظتی برای افغان‌های در معرض خطر، نشست آتی دوحه، گزارش ریچارد بنت درباره وضعیت حقوق بشر در افغانستان و توصیه به اجتناب از عادی‌سازی روابط با طالبان بدون تغییر قابل اثبات در حکومتداری آنها بود.

بیشتر بخوانید

تداوم اختلافات در اروپا بر سر طرح ممنوعیت ورود اتباع روس در نشست اُسلو

آمریکا: به‌دنبال ارتقای روابط با جامعه مدنی افغان‌ها هستیم

رسانه‌های نروژی در نشست قبلی اسلو با جامعه مدنی افغانستان نیز به نقل از «آنیکن هویتفلد» وزیر امور خارجه این کشور گزارش داده‌ بودند که سه نفر از کابل به این نشست دعوت شده‌اند اما از سران طالبان نیستند.

پیش از این بارها مقامات طالبان تأکید کرده بودند رسانه‌های خارجی درباره افغانستان سیاه‌نمایی می‌کنند و واقعیت‌ها را نادیده می‌گیرند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها