کد خبر: 634749
تاریخ انتشار :

ترافیک نامحدود در سرور مجازی ایران چه معنایی دارد؟

کسب و کارهایی که قصد ندارند برای خود هیچ محدودیتی ایجاد کنند نیاز دارند تا یک سرور مجازی با مشخصات خوب در اختیار داشته باشند. اگر قصد راه اندازی سایتی را دارید و می خواهید در آن، فایل های سنگین مانند فیلم و یا صوت بارگذاری کنید بهتر است از سرورهای مجازی که ترافیک نامحدود دارند استفاده نمایید

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 ما در این متن قصد داریم در مورد ترافیک نامحدود سرور مجازی در ایران صحبت کنیم و شما را با این عبارت آشنا کنیم. اگر اطلاعاتتان در این زمینه محدود است، توصیه می کنیم ادامه این متن را مطالعه کنید تا علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر راحت تر سرور مجازی ایران با ترافیک نامحدود را انجام دهید.

سرور مجازی چیست؟

قبل از آنکه در مورد ترافیک نامحدود سایت صحبت کنیم بهتر می دانیم ابتدا توضیحی مختصر و مفید در رابطه با سرور مجازی ارائه دهیم. سرورهای مجازی یک قسمت از سرورهای بزرگ می باشند. این سرورها بسیار بزرگ و قدرتمند هستند و ابزارهای اختصاصی مثل رم و هارد نیز در اختیار گرفته اند تا بتوانند خدمات خوبی را به کاربران ارائه دهند.

کاربردهای سرور مجازی چیست؟

مورد دیگری که خوب است در همین جا در رابطه با آن صحبت کنیم، کاربردهای سرور مجاری است. این سرورها را افرادی مورد استفاده قرار می دهند که برای راه اندازی سایت خود نیاز به منابع قوی تر و مجهزتری دارند. درست است که قیمت هاست اشتراکی در مقایسه با سرور مجازی پایین تر است اما سرورهای مجازی مشخصات زیادی دارند که باعث شده نسبت به هاست های اشتراکی برتری های زیادی پیدا کنند. افرادی که هدفشان از راه اندازی یک وب سایت فعالیت مداوم در آن است، بهتراست به جای هاست اشتراکی به سراغ سرور مجازی بروند.

در یک کلام می توان این گونه سخن گفت که سرور مجازی برتری های زیادی نسبت به هاست اشتراکی دارد و از منابع و تجهیزات خوبی برای پشتیبانی از کاربر و سایت وی استفاده می کند.

1076

مفهوم سرور با ترافیک نامحدود چیست؟

یکی از مفاهیمی که در مورد سرور مجازی مطرح می شود، پهنای باند و ترافیک نامحدود است. وقتی یک سایت از یک هاست اشتراکی و یا سرور مجازی استفاده می کند شرکتی که وظیفه ارائه سرویس را بر عهده گرفته است، برخی مشخصات و اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد. از جمله این اطلاعات می توان به ترافیک، سی پی یو، رم، پهنای باند و غیره اشاره کرد. برخی شرکت هایی که در این حوزه به ارائه سرویس مشغول هستند برای آنکه بتوانند تعداد بیشتری کاربر به سمت خود جذب کنند سعی در ارائه ترافیک نامحدود می نمایند. معمولا کاربران برای آنکه سرعت دانلود و آپلود را بالا ببرند باید ترافیک نامحدود در اختیار داشته باشند و این تنها یک مزیت شرکت های حرفه ای ارائه دهنده خدمات هاستینگ می باشد.

آیا سرور با ترافیک نامحدود واقعا وجود دارد؟

سوال مهمی که در اینجا به وجود می آید این است که ترافیک نامحدود به چه معناست و آیا واقعا وجود دارد یا خیر؟ ترافیک به میزان دیتا و اطلاعاتی که از کارت شبکه عبور می کند می گویند. وقتی گفته می شود که یک سرور، ترافیک نامحدود دراختیار کاربر خود قرار می دهد به این معناست که حجم اطلاعاتی که در این بین تبادل می شود، شمارش نمی شود. معمولا وقتی سرویس دهندگان محدودیتی برای میزان دیتاهای تبادل شده تعیین نکرده باشد، در این صورت ترافیک نیز شمارش نشده و این مفهوم واقعی ترافیک نامحدود سرور مجازی می باشد.

وقتی عبارت ترافیک نامحدود به کار برده می شود به این معناست که شما می توانید از ترافیک ماهانه ای که در اختیارتان قرار داده شده به هر میزان که نیاز دارید استفاده کنید. البته این استفاده باید در حدی باشد که شرکت هاستینگ توانایی ارائه آن را داشته باشد. معمولا حتی سرور هاست هایی به آنها هاست نامحدود گفته می شود یک میزان مشخصی دارند و به همین دلیل نمی توانند بی نهایت باشند. البته باید توجه داشته باشید میزان مشخصی که در مورد هاست عنوان شد، به حدی نیست که شما بتوانید به یک باره آن را تمام کنید. اگر از این جهت به ترافیک نامحدود نگاه شود، ترافیکی که در اختیار شما است واقعا نامحدود و تمام نشدنی است اما در واقعیت چنین چیزی وجود ندارد و هیچ شرکت هاستینگی نمی تواند پهنای باند و ترافیک نامحدود در اختیار کاربران خود بگذارد. شاید جالب باشدکه بدانید حتی سرورهایی که به صورت اختصاصی در حال فعالیت هستند نیز پهنای باند ترافیک بی نهایت ندارند.

1077

ترافیک نامحدود سرور مجازی ایران

سرورهای مجازی که داخل ایران قرار دارند به دلیل موقعیت جغرافیایی، شرایط بهتری را برای کاربران خود فراهم می کنند. معمولا وب سایت هایی که از سرورهای داخلی استفاده می کنند، سرعت بالاتری در ارسال و دریافت دیتا داشته و به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که می خواهند یک وب سایت در داخل کشور راه اندازی کنند به سراغ سرورهای ایرانی می روند.

چندین شرکت در ایران ترافیک نامحدود سرور مجازی ایرانی ارائه می دهند. ترافیکی که این سرورهای مجازی ایرانی ارائه می کنند در هر شرکت با شرکت دیگر کاملا متفاوت است. معمولا برای آن دسته از سرویس هایی که قرار است ترافیک نامحدود ارائه شود، سرعت اینترنت پایینی را تعیین می کنند. برخی دیگر از شرکت ها نیز هستند که برای ترافیک های محدود سرور مجازی، یک سقف منصفانه برای مصرف در نظر می گیرند.

برخی دیگر از شرکت های هاستینگ نیز ترافیک نامحدود به کاربر ارائه می دهند و در عوض تعداد فایل هایی که این کاربر می تواند در سایت بارگذاری کند را محدود می کنند. اگر قرار نیست در یک وب سایت، فایل سنگین قرار داده شود بهتر است از ترافیک نامحدود استفاده نگردد و برای آن هزینه ای در نظر گرفته نشود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما