کد خبر: 633531
تاریخ انتشار :

در کدام محله‌های پایتخت می‌توان خانه ارزان پیدا کرد؟

آپارتمان‌های 50 تا 60 متری مدت هاست بیشترین سهم را از معاملات مسکن به خود اختصاص داده اند .در ماه های اخیر خانه هایی که ارزش آن زیر دو میلیارد تومان است نیز پرمشتری تر از سایر آپارتمان ها هستند . این خانه هایی کوچک یک میلیارد تومانی بیشتر در کدام محلات پیدا می شوند ؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 بازار مسکن در روزهای نخست پاییز همان حال و هوای تابستانه را دارد ، بازاری که نه مانند سال های گذشته گرم است نه مانند زمستان سال 99 و بهار1400 بی مشتری ، بررسی فایل های فروش نشان می دهد که همچنان بخش قابل توجهی از فروشندگان تمایل دارند حتی زیر قیمت منطقه آپارتمان های خود را به فروش برسانند و در این میان آرام آرام تعداد فایل های قرمز ( نرخ پیشنهادی بیش از نرخ میانگین منطقه ) هم در حال افزایش است .

بررسی فایل های فروش در 6 ماهه نخست امسال نشان می دهد که توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده برحسب قیمت یک متر مربع بنا  حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی «150 تا 200» میلیون ریال به ازای هر مترمربع بنا بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده است و دامنه‌های قیمتی «200 تا 250» و «250 تا 300» میلیون ریال  در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.  

 توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی هم در این بازده زمانی نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام‌شده به واحدهای مسکونی با زیربنای «50 تا 60» مترمربع اختصاص داشته است. واحدهای دارای زیربنای «60 تا 70» و «70 تا 80» مترمربع در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.  

  توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده  هم بر حسب ارزش هر واحد حاکی از آن است که در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، واحدهای مسکونی با ارزش «10.0 تا 15.0» میلیارد ریال با اختصاص بیشترین سهم از معاملات انجام‌شده را به خود اختصاص داده‌اند. واحدهای دارای ارزش «5.0 تا 10.0» و «15.0 تا 20.0» میلیارد ریال  در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

بررسی فایل‌ها در محدوده قیمتی زیر دو میلیارد تومان نشان می دهد بسیاری از این املاک یا پارکینگ ندارند یا آسانسور و انباری ندارند .  در محله هایی مانند استاد معین ، جی ، نواب  آپارتمان هایی در محدوده قیمتی یک میلیارد تا یک میلیارد و 500 میلیون تومان راحت تر از سایر مناطق پیدا می شود .

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets