کد خبر: 630252
تاریخ انتشار :

لزوم تفویض اختیار به استان ها برای نوبت دهی الکترونیکی واکسن

استاندار تهران بر لزوم تفویض اختیار به استان ها برای نوبت دهی واکسن در سامانه نوبت دهی الکترونیک تاکید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن تبریک هفته دولت، گفت: گزارش ها نشان می دهد هشیاری، مراقبت و دقت باید مثل گذشته تداوم داشته باشد تا شاهد توقف و کاهش آمار این بیماری باشیم. با توجه به تجربه کشور هندوستان در شیوع دلتا استان هایی که بیش از سه ماه درگیر این ویروس بوده اند اکنون روند کاهشی را تجربه می کنند.

وی افزود: متاسفانه امروز ۶۶۹ نفر از هموطنانمان در پی ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند که همچنان عدد و رقم بالاست. حدود ۱۰ روز زمان می برد تا شاهد کاهش در آمار فوتی و بستری ها باشیم.

استاندار تهران به تفویض اختیارات استانی با توجه به ظرفیت های بالایی که در استان ها وجود دارد اشاره کرد و افزود: ساماندهی نوبت دهی الکترونیک واکسن در کلانشهری همچون تهران باید با در نظر گرفتن موارد مختلفی باشد و هر تجمعی ممکن است بی نظمی و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. لذا پیشنهاد شد که رده بندی فعلی و فاصله این رده بندی ها در اختیار خود استان ها قرار بگیرد، همچنین پروتکل نویسی باید در معاونت بهداشتی سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران انجام شود. بی تردید مترویی که حدود یک میلیون مسافر در روز دارد باید شیوه نامه بهداشتی و تدوین پروتکل های متفاوتی را داشته باشد.

وی ادامه داد: با کاهش آمارها ما تنفسی می گیریم که باید با توجه به پیش آگاهی که در مورد ویروس لامبدا داریم و سرایت پذیری بالای آن تیم پزشکی تشکیل شود تا با توجه به احتمال ورود این سوش جدید در آینده و همزمانی با پایداری هوا که بر روی آن تاثیرگذار است نقش راه دقیقی داشته باشیم.

وی در خصوص تمدید زمان بازنشستگی نیروهای کادر درمان نیز گفت: مصوبه تمدید زمان بازنشستگی در شهریور ماه به اتمام می رسد و ما همچنان با کمبود و خستگی نیروی انسانی مواجه هستیم. لذا باید تدبیر لازم برای این چند مدل نیروی انسانی در نظر گرفته شود.

استاندار تهران تاکید کرد: قطعا باید برای افرادی که زمان تزریق دز دوم آنها فرا می رسد تمهیدات لازم را در نظر بگیریم. نباید فاصله دز اول و دوم زیاد شود. چرا که ایمنی پایین می آید و مصونیت در مورد سوش های جدید که خطرناک تر و کشنده تر هستند کاهش پیدا می کند. باید تمهیدات لازم را برای سوش های احتمالی بعدی از طریق اقدامات علمی و تخصصی در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی با دستگاه هایی که همکاری لازم را ندارند ابتدا از طریق تذکر و اخطار و نهایتا از طریق اقدام حقوقی آنها را مجاب به رعایت پروتکل های بهداشتی خواهیم کرد. همچنین در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی باید خودروسازان همکاری لازم در جهت تجهیز مراکز واکسیناسیون داشته باشند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما