کد خبر: 703285
تاریخ انتشار :

ممنوعیت واردات اسباب‌بازی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ورود این نهاد فرهنگی به حوزه اسباب‌بازی، اقداماتی که تاکنون برای سر و سامان دادن به این بخش انجام شده است را تشریح کرد.

ممنوعیت واردات اسباب‌بازی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در دیدار با فعالین جبهه مردمی بندرعباس، اظهار کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی فقط به سندنویسی بسنده نمی‌کنیم، سندنویسی را تا ساحت عملیات دنبال می‌کنیم؛ مثلا در حوزه اسباب‌بازی ورود کردیم چرا که اقدامات برخی دستگاه‌ها داشت به تولید اسباب‌بازی ایرانی آسیب می‌زد، ما ورود کردیم و حتی اعلام کردیم که از مسئول مربوطه شکایت می‌کنیم و بلافاصله جلوی واردات گرفته شد.

او تاکید کرد: قرار است سندی در این زمینه با حضور همه ذی‌نفعان نوشته شود تا نقشه‌ی راه واحد در حوزه اسباب‌بازی داشته باشیم.

وی افزود: مرکز رسانه و روابط عمومی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی راه اندازی کردیم که مرتب در حال اطلاع‌رسانی هستند، هیچگاه تا این اندازه اطلاع‌رسانی مدنظر نبوده است، در این زمینه علی‌رغم افزایش فعالیت‌های شورا، روابط عمومی را ذیل حوزه ریاست خارج و آن را تبدیل به مرکزی مستقل کردیم.

بنابر اعلام روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی وی همچنین بیان کرد: ارتباط با جبهه مردم یکی از راهبردهای جدید است، ذیل ستادهای چهارگانه میزهایی تعریف کرده‌ایم. باید نخبگان طراح و ایده‌پرداز را شناسایی کنیم، درب شورای عالی انقلاب فرهنگی به سوی جبهه مردمی باز است.

خسروپناه با بیان اینکه شورا را قرارگاهی اداره می‌کنیم در استان‌ها نیز باید چنین شود، تصریح کرد: در ذیل نقشه مهندسی فرهنگی برش‌های استانی تدوین می‌شود، شورا در این زمینه می‌تواند نقش تسهیل‌گر داشته باشد تا نقشه در استان‌ها عملیاتی شود و در مشکلات احتمالی، موضوعات را از وزرا پیگیری کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها