کد خبر: 626248
تاریخ انتشار :

الجزایر: برنامه‌ جاسوسی رژیم اسرائیل اعتماد بین کشورها رااز بین می‌برد

وزارت خارجه الجزایر با محکوم کردن اقدام مقامات مغرب در استفاده از برنامه جاسوسی اسرائیلی « پگاسوس » علیه مسئولان این کشور، برنامه‌های جاسوسی تهیه شده توسط رژیم صهیونیستی را ویران کننده اعتماد بین کشورها دانست.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

به گزارش نامه‌نیوز، شبکه روسیه الیوم امروز ( جمعه ) با اشاره به اینکه الجزایر پس از گزارش رسانه‌ها مبنی بر استفاده مقامات مغرب از برنامه جاسوسی اسرائیلی « پگاسوس » علیه مسئولان الجزایری، نگرانی عمیق خود را ابراز کرد، افزود: وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه ای این حمله سیستماتیک و مغایر با حقوق بشر و آزادی های اساسی که به منزله نقض آشکار اصول و مبانی حاکم بر روابط بین الملل است را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه وزارت امور خارجه الجزایر آمده است که این عمل غیرقانونی، غیرقابل پذیرش و خطرناک، جو اعتماد که باید بر مبادلات و تعاملات بین مقامات و نمایندگان کشورها پایدار باشد را از بین می برد."

وزارت امور خارجه الجزایر با اشاره به اینکه این کشور برای پاسخ [ به این اقدام ]، حق اجرای استراتژی خود را محفوظ می دارد، افزود: الجزایر همچنان آماده مشارکت در هر تلاش بین المللی با هدف شناسایی جمعی حقایق و برجسته سازی میزان و مقیاس این جنایات که صلح و امنیت بین المللی و انسانی را تهدید می کند، است.

پیشتر روزنامه فرانسوی « لوموند » به این موضوع اشاره کرد که مقامات مغرب بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹  با استفاده از نرم افزار جاسوسی پیگاسوس ساخت رژیم صهیونیستی تلفن های مقامات ارشد غیرنظامی و نظامی الجزایر را به شکل گسترده هدف قرار داده اند.

جنجال نرم‌افزار جاسوسی پگاسوس از هفته جاری و پس از انتشار گزارشی از سوی چندین رسانه جهانی در مورد نفوذ این نرم‌افزار جاسوسی به گوشی‌های همراه چندین فعال سیاسی، خبرنگار و مقام سیاسی در جهان آغاز شد.

تحقیقات جامع بیش از ۱۷ سازمان خبری نشان داد که از نرم‌افزار جاسوسی موسوم به "پگاسوس" ساخت شرکت فناوری صهیونیستی "ان اس او" برای جاسوسی از گوشی‌های همراه صدها خبرنگار، فعال سیاسی و اجتماعی و همچنین سیاستمداران در سراسر جهان استفاده شده است.

طبق گزارش "سی ان بی‌سی" یکی از شخصیت‌های مهم که گوشی او توسط این نرم‌افزار جاسوسی هک شده است، نامزد جمال خاشقچی است که توسط عاملان حکومت سعودی در سال ۲۰۱۸ به قتل رسید.

کشورهایی که بیشترین استفاده را از این نرم‌افزار انجام داده‌اند شامل آذربایجان، بحرین، مجارستان، هند، قزاقستان، مکزیک، مراکش، رواندا، عربستان سعودی و امارات می‌شوند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما