کد خبر: 657455
تاریخ انتشار :

مقام اماراتی: در حال اعزام سفیر به تهران هستیم

وزیر مشاور امارات عربی متحده در امور خارجه با بیان اینکه ابوظبی پذیرای ایجاد محور یا ائتلاف علیه هیچ کشوری در منطقه به ویژه ایران نیست، گفت خواستار بازسازی روابط با تهران هستند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «انور قرقاش» وزیر مشاور رئیس امارات عربی متحده در امور خارجه امروز (جمعه) گفت درحال انجام فرآیند اعزام سفیر به جمهوری اسلامی ایران هستند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، قرقاش در اظهاراتی توضیح داد: «گفتگوی ما [با ایران] ادامه دارد. در حال اعزام سفیر به تهران هستیم. همه حوزه‌های بازسازی پل‌های [ارتباطی] ادامه دارد».

وی در واکنش به گزارش‌ها درباره تشکیل ائتلاف ضد ایرانی با حضور ابوظبی، ریاض و تل‌آویو در پی سفر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به منطقه گفت: «ابوظبی پذیرای ایجاد محور علیه هیچ کشوری در منطقه به ویژه ایران نیست».

به نوشته رویترز، این مقام اماراتی اظهار داشت: «ما پذیرای هر چیزی هستیم که بدون هدف قرار دادن کشور ثالث از ما محافظت کند. اما ایده رویکرد تقابلی با ایران چیزی نیست که امارات از آن استقبال کند».

قرقاش که در نشست خبری طی سفر به پاریس صحبت می‌کرد، اما در ادامه مدعی شد: «اقدامات ایران در منطقه کمکی به تلاش‌های دیپلماتیک [جهت صلح در منطقه] نمی‌کند».

پیش از این نیز «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفری کوتاه به ابوظبی گفته بود که صفحه جدیدی در روابط ایران و امارات گشوده شده است. (جزئیات بیشتر)

وی با انتشار تصویری از دیدارش با «محمد بن زاید آل نهیان» رئیس جدید امارات نوشت: صفحه جدیدی در روابط جمهوری اسلامی ایران و امارات گشوده شد. به گرمی دست همسایگان خود را می فشاریم. گرمی روابط همسایگان، دشمنان منطقه را مایوس می‌سازد.

 

دیدگاه تان را بنویسید