کد خبر: 672087
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با محمد مهاجری

جای رئیسی بودم از ظریف می‌خواستم به دولت برگردد

فعال مطبوعاتی گفت: هر روز که می گذرد آقای رئیسی بیشتر آبروی آقای روحانی را احیا می کند.

جای رئیسی بودم از ظریف می‌خواستم به دولت برگردد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: دولت سیدابراهیم رئیسی در 18 ماه اخیر هر بار وعده کاهش تورم و بهبود فضای اقتصادی کشور را به مردم داد، جز سونامی افزایش قیمت ها و بی ثباتی در بازار نتیجه دیگری از آن وعده ها حاصل نشد. حالا آنقدر آش شور شده است که حتی اصولگرایان نیز علنی لب به انتقاد گشودند و از تناقض های گفتاری و عملی دولت گلایه می کنند.

محمد مهاجری در گفتگو با نامه نیوز درباره علت حاکم شدن اوضاع فاجعه آمیز اقتصادی بر کشور گفت: کشور امروز کاملا از لحاظ سیاسی، سیاست خارجی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی رها شده است. انگار مسئولان تصمیم گرفتند همه چیز را به حال خود رها کنند و کاری به کار هیچ چیز نداشته باشند چون انتظار دارند اتفاقی بیفتد و معجزه ای صورت گیرد.

وی افزود: یا آقای رئیسی اطلاع و ارزیابی دقیقی از اوضاع ندارد و دستاوردسازان مشغول ذهنیت سازی های دروغین برای او هستند یا او از واقعیت ها با خبر است و با علم به واقعیت ها همچنان این راه غلط را می رود. علاقه دارم حالت اول باشد یعنی اطرافیان تلاش می کنند اطلاعات غلط به او بدهند چون راه حل آن ساده است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: اگر جای آقای رئیسی بودم همین الان به در خانه وزرای قوی و مسئولان موفق اقتصادی دولت های گذشته همچون آقای ظریف، همتی، زنگنه، آذری جهرمی، پورمحمدی، بیطرف و حتی محمدعلی نجفی می رفتم از آنها خواهش می کردند به سر کارهای خودشان برگردند تا کار دولت سیزدهم را به سامان برسانند چون با این فرمان اگر دولت بخواهد جلو برود حتی ارزش های اخلاقی جامعه نیز سقوط خواهد کرد.

وی ادامه داد: آقای رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری راجع به موضوعات سیاسی، سیاست خارجی، اقتصاد و فضای مجازی وعده هایی داد که حتی یکی از آنها محقق نشد. این یعنی ارزش های اجتماعی جامعه در خطر سقوط هستند چون مردم اگر از افراد غیرروحانی حرف های غیرواقع بشنوند آن را به پای دین نمی گذارند اما اگر این حرف ها را از یک شخصیت روحانی بشنوند، قطعا در باورها و اعتقادهای شان اثر منفی می گذارد. امیدوارم آقای رئیسی متوجه آثار و تبعات رفتاری که از خود و دولتش سر می زند باشد.

این فعال مطبوعاتی تأکید کرد: الان دوستان اصولگرایی را می شناسم که به شدت منتقد دولت هستند و از کارهای دولت آقای رئیسی خون دل می خورند مثال روشنش نقدهایی است که آقای قالیباف این روزها از تریبون های رسمی درباره دولت بیان می کند. قطعا او خیلی بیش از این حرف ها به دولت نقد دارد. در مجموع معتقدم هر روز که می گذرد آقای رئیسی بیشتر آبروی آقای روحانی را احیا می کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها