کد خبر: 682301
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه‌نیوز با پورمختار

اکثریت اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور پیدا می‌کنند

فعال سیاسی اصولگرا گفت: اکثریت اصلاح طلبان همچون ادوار مختلف انتخابات، در رقابت سیاسی پیش رو حاضر خواهند بود.

اکثریت اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور پیدا می‌کنند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: اصلاح طلبان مشی انتخابات 1398 و 1400 را پیش گرفتند و بنایی برای مشارکت در عرصه انتخابات ندارند، حال این سئوال پیش می آید که چقدر این موضع آنها واقعی است و چقدر با هدف امتیازگیری بیان می شود.

محمدعلی پورمختار در گفتگو با نامه نیوز درباره نگاه اصلاح طلبان به انتخابات مجلس گفت: اصلاح طلبان یک دسته واحد و یکدست نیستند. رادیکال های اصلاحات همواره رفتارهای تحریم یا قهر از انتخابات را به نمایش گذاشته اند و این تازگی ندارد اما اکثریت اصلاح طلبان در انتخابات حضور پیدا کردند و مشارکت داشتند.

وی افزود: صدای بخش تندرو جریان اصلاحات بلندتر است و از همین ویژگی برای ایفای نقش محوری در این جریان سیاسی استفاده می کند اما برخلاف این بخش، اکثریت اصلاح طلبان همچون ادوار مختلف انتخابات، در رقابت سیاسی پیش رو حاضر خواهند بود.

این فعال سیاسی با اشاره به عملکرد ضعیف دولت حسن روحانی اظهار کرد: گرچه دولت قبل خودش را اصلاح طلب نمی دانست اما عملا رفتارهای اصلاح طلبانه نشان می داد و همسو با جریان اصلاحات عمل می کرد. عملکرد 8 ساله دولت آقای روحانی طوری بود که باعث ناراحتی و نارضایتی مردم شد، از همین رو شاهد کاهش حضور مردم در عرصه انتخابات سال 1398 و 1400 بودیم.

وی با اشاره به افزایش مشارکت مردم در انتخابات مجلس، ادامه داد: جنس انتخابات مجلس با ریاست جمهوری تفاوت دارد چون نامزدهای کثیری در صحنه انتخابات حاضر هستند و در حوزه های مختلف انتخابیه با هم به رقابت می پردازند. از آنجا که رقابت به ویژه در حوزه های انتخابیه تک نماینده بین نامزدها بسیار نزدیک است این حس رقابت به نوعی درون جامعه نیز گسترش پیدا می کند.

پورمختار گفت: اصلاح طلبان چه باشند و چه نباشند انتخابات مجلس برگزار می شود. هر چند شاید برخی مردم به تبعیت از رفتار سران اصلاحات در انتخابات حضور پیدا نکنند اما سطح مشارکت و رقابت خوب خواهد بود. در مجموع نیامدن اصلاح طلبان به نفع جریان اصولگرای انقلابی خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها