کد خبر: 684970
تاریخ انتشار :

پسر بایدن از روسیه، اوکراین و قزاقستان پول گرفته

ایسنا: کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا رسیدهایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد هانتر بایدن، پسر رئیس‌جمهوری کنونی ایالات متحده از طریق معامله با پشتوانه نام خانوادگی‌اش، از روسیه، اوکراین و قزاقستان پول دریافت می‌کند.​

پسر بایدن از روسیه، اوکراین و قزاقستان پول گرفته
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 گزارش خبرگزاری راشا تودی، این کمیته می‌گوید که انتقال ۲۰ میلیون دلار از منابع خارجی به شرکت هانتر بایدن را شناسایی کرده است که آن‌ها آن را جبهه‌ای برای فروش دسترسی به «شبکه بایدن» در زمانی که پدرش بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ معاون باراک اوباما بود، توصیف می‌کنند.

جیمز کومر، جمهوری‌خواه اهل کنتاکی و رئیس کمیته مذکور گفت:‌در دوران معاونت جو بایدن، هانتر بایدن او را به عنوان «برند» فروخت تا میلیون‌ها دلار از الیگارش‌های قزاقستان، روسیه و اوکراین پول بگیرد. به نظر می‌رسد هیچ خدمات واقعی‌ای به جز دسترسی به شبکه بایدن، از جمله خود جو بایدن، ارائه نشده است و به نظر می‌رسد هانتر بایدن به این نتیجه رسیده است.

سومین سند بانکی که جیمز کومر تاکنون منتشر کرده، حواله‌ای را در ۱۴ فوریه ۲۰۱۴ از «الیگارش روسی به نام یلنا باتورینا» به شرکت روزمونت سنسا تورنتون که توسط هانتر بایدن و شریک تجاری او به نام دوون آرچر اداره می‌شود، نشان می‌دهد.

کمیته مذکور اعلام کرد: از ۳.۵ میلیون دلاری که یلنا باتورینا انتقال داد، یک میلیون دلار مستقیماً به شرکت آرچر منتقل شد، در حالی که بقیه برای راه‌اندازی رزمونت سنسا بوهای، حساب جدیدی که برای دریافت بودجه بیشتر از خارج از کشور استفاده می‌شود، استفاده شد.

سند دیگری نشان می‌دهد که بایدن و دوون آرچر هر دو به عضویت هیئت مدیره هولدینگ بوریسما، یک شرکت گاز اوکراینی که توسط میکولا زلوچفسکی اداره می‌شود، هر کدام با یک میلیون دلار در سال منصوب شدند. بوریسما قبلا به هانتر بایدن به عنوان مشاور حقوقی پول پرداخت کرده بود، اما او و آرچر را پس از نشستی که توسط زلوچفسکی و وادیم پوژارسکی، مسوول ارشد شرکت بوریسما در بهار ۲۰۱۴ در دریاچه کومو در ایتالیا برگزار شد، به هیئت مدیره دعوت کرد.

این کمیته مجلس نمایندگان آمریکا خاطرنشان کرد: جو بایدن که در آن زمان معاون رئیس جمهوری وقت بود، بلافاصله پس از اولین پرداخت‌هایشان به اوکراین سفر کرد.

سومین معامله قابل توجه هم در آوریل ۲۰۱۴ انجام شد، زمانی که "الیگارش قزاقستانی" به نام کنس راکیشف بیش از ۱۴۲ هزار دلار را به رزمونت سنسا بوهای منتقل کرد. روز بعد، این شرکت دقیقا همان مبلغ را برای یک ماشین اسپرت به نام هانتر بایدن پرداخت کرد. هانتر در ماه فوریه با راکیشف در هتلی در واشنگتن دی‌سی ملاقات داشت.

براساس اعلام این کمیته، هانتر بایدن میلیون‌ها دلار از یلنا باتورینا، بوریسما و کنس راکیشف دریافت کرد و بایدن در زمانی که معاون باراک اوباما بود، در بهار ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در واشنگتن دی‌سی با آنها شام خورد.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها