کد خبر: 685117
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه‌نیوز با حسن بهشتی‌پور

نباید دستاوردهای دیپلماتیک را ضایع کرد

تحلیلگر مسائل سیاست خارجی گفت: کسانی که علیه دستاوردهای دیپلماتیک دولت قبلی جوسازی می کردند، راه اشتباهی را رفتند، کسانی هم که امروز زحمات دیپلماتیک این دولت را زیر سئوال می برند در اشتباه هستند.

نباید دستاوردهای دیپلماتیک را ضایع کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: بعد از اعلام توافق ایران و آمریکا بر سر تبادل زندانیان و آزادسازی منابع ایران از کره جنوبی، کشمکش کلامی بین حامیان و منتقدان دولت شروع شد.

حسن بهشتی پور در گفتگو با نامه نیوز درباره انتقادها به تأخیر ایران برای توافق با آمریکا بر سر نحوه آزادسازی پول های بلوکه شده در کره جنوبی گفت: متأسفانه دستاوردهای دیپلماتیک در کشورما تخریب می شوند، در دولت گذشته نیز منابعی از پول های بلوکه شده ایران همراه با سودش به طور نقد آزاد شد اما برای آن گاندو ساختند. الان نیز دستاورد آزادسازی منابع بلوکه شده در کره جنوبی را این طور تخریب می کنند، حال آنکه ارزش این پول ها روز به روز داشت کاهش پیدا می کرد.

وی با بیان اینکه حداقل یک میلیارد دلار از ارزش پول های ایران در کره جنوبی به دلیل کاهش ارزش یوان از بین رفت، افزود: نباید مباحث جناحی و سیاسی را به این موضوعات وارد کرد. معتقدم جلوی ضرر را هر جا بگیریم منفعت است چون بعید می دانم سال 1400 می توانستیم این پول ها را آزاد کنیم.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه نباید دستاوردهای دیپلماتیک را ضایع کرد، اظهار کرد: کسانی که علیه دستاوردهای دیپلماتیک دولت قبلی جوسازی می کردند، راه اشتباهی را رفتند، کسانی هم که امروز زحمات دیپلماتیک این دولت را زیر سئوال می برند در اشتباه هستند. 

وی درباره تأثیر مثبت توافق اخیر ایران و آمریکا در موضوعات بشردوستانه بیان کرد: هر اقدام مثبتی که مشکلات روابط بین ایران و آمریکا را حل کند، گام رو به جلو است و به حل مسائل فی مابین دو کشور کمک می کند. این توافق اخیر یکی از سرفصل های اختلافی بین تهران و واشنگتن حل و فصل کرد اما این مسئله پیوند مستقیمی با موضوع مذاکرات هسته ای و برجامی ندارد.

بهشتی پور گفت: ایران باید مستقیم از موضع قدرت با آمریکا گفتگو و مذاکره کند نه آنکه خودش را معطل اروپا و کشورهایی همچون قطر و عمان کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها